Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Pijani kierowcy na drogach naszego powiatu - nieodpowiedzialność zagrażająca życiu


Mimo policyjnych apeli na drogach naszego powiatu wciąż nie brakuje pijanych kierowców. Tylko w środę funkcjonariusze zatrzymali dwie takie osoby. To 35-letni mieszkaniec gminy Szczytno oraz 40-letnia szczytnianka. Kobieta spowodował też kolizję na ulicy Kochanowskiego.


  • Data:

W środę (15.03.2023r.) przed godziną 09:00 policjanci z Referatu Ruchu Drogowego szczycieńskiej komendy w trakcie patrolu miejscowości Zieleniec zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Autem kierował 35-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu.


Reklama

 

Reklama

- Tego samego dnia, po południu na ulicy Kochanowskiego w Szczytnie kierująca bmw uderzyła w jadący przed nią pojazd marki toyota, którym podróżował 82-letni mieszkaniec Szczytna - mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Policjanci szczycieńskiej „drogówki”, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że 40-letnia mieszkanka Szczytna nie zachowała bezpiecznej odległości za poprzedzającym ją pojazdem. Jak się okazało, to nie była jedyna przyczyna. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście, uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Za spowodowanie kolizji, 40-latka odpowie przed sądem.

 

 

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawa jazdy. Dodatkowo, odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami.

 

Pamiętajmy, że oprócz tego, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą poważne konsekwencje prawne, to przede wszystkim pijani kierowcy narażają na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Ryzyko jazdy po alkoholu jest ogromne!Komentarze do artykułu

Łysy

Piłeś? Nie pchaj się za stery... Są inne środki lokomocji... .

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama