Środa, 7 Czerwiec
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Pies pogryzł 20-letnią kobietę. Właścicielka czworonoga ukarana mandatem przez policjantów


Policjanci ze szczycieńskiej komendy ukarali mandatem właścicielkę psa, który pozostawiony bez opieki zaatakował 20-latkę. Kobieta została ugryziona. Do zdarzenia doszło w Pasymiu.We wtorek, 28 marca około godziny 14:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące agresywnych psów, które zaatakowały kobietę w gminie Pasym. Na miejsce skierowany został policyjny patrol.

 

- Mundurowi ustalili, że 20-letnia mieszkanka gminy Pasym, wybrała się na spacer ze swoim czworonogiem. Podczas spaceru z jednej z posesji wybiegły trzy psy. Jeden z nich podbiegł do 20-latki i ugryzł ją – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Kobieta wskazała funkcjonariuszom posesję, na której znajdował się pies, który ją zaatakował. Pod wskazanym adresem policjanci zastali właścicielkę zwierząt.

 

50-letnia mieszkanka gminy Pasym przyznała, że jeden z jej psów ugryzł 20-latkę. Kobieta okazała funkcjonariuszom ważne, obowiązkowe szczepienie zwierzęcia. Mundurowi nałożyli na 50-latkę mandat karny za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.


Reklama

 

Policjanci przypominają, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii!

 

Polskie prawo nakłada na właścicieli zwierząt obowiązek należytej kontroli udając się w miejsce ogólnodostępne. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga jak mu się tylko podoba.

 

Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

 

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Reklama

Bardzo często, właściciele wyprowadzają swoje psy do lasu i puszczają je wolno po lesie. Tą kwestię również regulują przepisy kodeksu wykroczeń, a w szczególności art. 166:

Art. 166. Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany.Komentarze do artykułu

Bezczelność właścicieli psów.

Wałęsające się psy. Gmina Pasym na Facebooku z 12.03.2023 . A strażacy mają się utopić żeby uratować psy spacerujące po lodzie na jeziorze , tacy mądrzy są ich właściciele . Mało tego jeszcze mają pretensje do strażaków opisując ich w gazetach .

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama