Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Pierwsze komentarze kandydatów na posłów z naszego powiatu


Mamy pierwsze komentarze kandydatów z powiatu szczycieńskiego dotyczące sondażowych wyników wyborów do Sejmu i Senatu.Henryk Żuchowski,

Prawo i Sprawiedliwość

Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom Warmii i Mazur oraz naszego powiatu, bo jak widać po wyniku doceniają to, co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło do tej pory dla normalnych, ciężko pracujących zjadaczy chleba. Czekamy na oficjalne wyniki tych wyborów.

 

 

Igro Chmielińskiego,

Platforma Obywatelska

Jestem zadowolony z tego, że wygrała opozycja i jest duża szansa, że powstanie nowy rząd, który odsunie od władzy Prawo i Sprawiedliwość. Niesamowita frekwencja. To też bardzo mnie cieszy, bo to jeszcze mocniejszy mandat do rządzenia.

Jestem też zadowolony ze swojej kampanii. Zrobiłem, to co mogłem łącząc te działania z pracą i zarządzaniem dużym przedsiębiorstwem. Była to kampania popołudniowa i weekendowa, ale poświeciłem na nią tyle czasu, ile mogłem. Zrobiłem dużo fajnych rzeczy. Poszedłem w innym kierunku i sam jestem ciekaw, jaki wynik zrobiłem.

 

 

Urszula Pasławska,

Trzecia Droga - PSL

Czekamy na ostateczne wyniki, bo musimy być pewni. Pierwsze wyniki są obiecujące pokazują, widać po nich trend na zmiany i ta zmiana nastąpi. To nie były wybory równe, bo instytucje rządowe nie tylko wspierały PiS a wręcz w nieczysty sposób walczyły z konkurentami politycznymi. Zdobyte przez opozycję głosy w normalnych warunkach należałoby doważyć. Dość kłótni i do przodu. Polska to piękny kraj, w którym żyją piękni ludzie. Zapewniam, że będziemy tak dbać o naszą Ojczyznę, że każdy, który bez względu na to na kogo głosował jest ważny.


Reklama

 

Sylwia Jaskulska,

Trzecia Droga - PSL

Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Warmii i Mazur oraz powiatu szczycieńskiego za oddane głosy. Za tą niesamowicie wysoką frekwencję. Te wybory były niezwykłym świętem demokracji. Dziękuję. Na razie jednak za wcześnie, aby komentować konkretne wyniki wyborów, bo to wciąż tylko sondaże i niepełne wyniki z części komisji. Poczekajmy na oficjalne.

 

Andrzej Kimbar,

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni

Wczoraj zadziało się świetnie. Polacy pokazali, że chcą zmian. Stanęli na wysokości zadania, co pokazuje rekordowa frekwencja. Nasz wynik pewnie jest zaskoczeniem dla wielu, szczególnie dla tych, którzy stawiali, że nie uda nam się przekroczyć 8 proc. próg. Przyglądając się pojawiającym się informacjom myślę, że nasz wynik może być jeszcze lepszy. Jedno jest pewne idą zmiany. Zadbamy o to, żeby przywrócić w Polsce praworządność. Sądy i prokuratura będą znowu niezależne. Przywrócimy finansowanie z Unii Europejskiej.

 

Ignacy Niemczycki.

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni

Najpewniej w Polsce powstanie demokratyczny pro-europejski rząd. Na ten sukces złożyły się wszystkie partie. Gratuluję koleżankom i kolegom z pozostałych demokratycznych partii. Cieszę się, że decyzja o starcie z osobnych list okazała się właściwa. Przed nami trudny czas, okaże się, czy Prezydent Duda uszanuje wolę większości obywateli i do utworzenia rządu wyznaczy osobę z dotychczasowej opozycji. Demokratyczny rząd musi zadbać o przywrócenie przyzwoitości i zasad prawa, rozliczyć tych, którzy podejmowali bezprawne działania. Szybko odzyskać 160 mld zł z unijnego KPO. Ale równie ważny jest krok do przodu - musimy rozwiązać te wszystkie problemy, których nie udało się przez ostatnie trzydzieści lat. Dziś przede wszystkim cieszę się zwycięstwem obywateli i obywatelek nad nieprzyzwoitością odchodzącej władzy.

Reklama

 

Beata Boczar,

Lewica

Jestem przeszczęśliwa. Bardzo zadowolona z wyników wyborów. Liczyłam na wyższy wynik Lewicy, ale to, że wygrała opozycja rekompensuje to. Teraz wiele się zmieni. W końcu Polska wróci na tory praworządności i otrzymamy środki z KPO. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona frekwencją, to pokazuje, że Polacy mają dość bezprawia. Dlatego poszli na wybory. To była nieprzespana noc, bo wraz z najbliższymi cały czas śledziliśmy to się dzieje. Dzisiaj obudziliśmy się w lepszej Polsce.

 Komentarze do artykułu

Wiki

A gdzie Arkadiusz Leska z Nowej Lewicy ????

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama