Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Pierwsza lekcja o bezpieczeństwie w Przedszkolu „Pod Topolą” (zdjęcia)


Czy zebry spacerują po jezdni? Jakie kolory posiada sygnalizacja świetlna? Czy przedszkolak może sam przyjść do przedszkola bądź przyjechać rowerem? Po co są elementy odblaskowe i dlaczego zawsze w samochodzie należy zapinać pasy bezpieczeństwa? O tych oraz wielu innych ciekawych sprawach rozmawiali szczycieńscy policjanci z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego w Niepublicznym Przedszkolu nr 1 „Pod Topolą”. Była też część praktyczna, czyli pokonywanie przejścia dla pieszych. Ten egzamin przedszkolaki zdały na 6 +.Wczoraj (01.09.21r.) z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego szczycieńscy policjanci odwiedzili przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola nr 1 „Pod Topolą”. Mundurowi w trakcie spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego przypomnieli im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ramach planu „Bezpieczna droga do szkoły 2021”.

 

St. sierż. Izabela Cyganiuk przypomniała milusińskim o tym jak należy poruszać się po drodze. Jakie trzeba spełnić warunki, aby samemu się po niej poruszać i jak z niej korzystać, aby czuć się bezpiecznie. Oprócz teorii, przedszkolaki pod czujnym okiem policjantów szczycieńskiej drogówki tj. sierż. szt. Tomasza Grąckiego oraz sierż. szt. Krzysztofa Grzywacza, miały okazję przećwiczyć prawidłowy algorytm przekraczania „zebry”. Dodatkowo najmłodsi słuchacze dowiedzieli się również, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych i na jakiej zasadzie one działają.


Reklama

 

Szczycieńscy funkcjonariusze przygotowali dla przedszkolaków dodatkową atrakcję. Każdy z nich mógł wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu i chociaż przez chwilę poczuć się jak „policjant na służbie”. Z okolic przedszkola dobiegały również policyjne „bulaje”, które wzbudziły największe zainteresowanie i radość wśród przedszkolaków.

 

Kadra pedagogiczna wręczyła mundurowym Dyplomy Przyjaciela Przedszkola, a policjanci zobowiązali się, że jeszcze raz odwiedzą przedszkolaków.

Reklama

 

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama