Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Piątek, 6 sierpnia - Koncert TEN STARY DOBRY JAZZ


Przed nami koncert TEN STARY DOBRY JAZZ w ramach XIII Wiczoru Jazzowego w Szczytnie, który odbędzie się 6 sierpnia o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Wystąpią SAX & GUITAR CAFE Z OLSZTYNA oraz SUPER DIXI BAND Z WARSZAWY. Wstęp wolny. Ilość Miejsc ograniczona. Wystąpią dwa zespoły muzyczne grające tradycyjną odmianę muzyki jazzowej.SAX & GUITAR CAFE Z OLSZTYNA.

 

Liderem zespołu jest saksofonista Zbigniew Siwek. Laureat prestiżowej nagrody Złota Tarka na festiwalu jazzu tradycyjnego w Iławie, w roku 2000. Towarzyszy mu znakomity gitarzysta Jarosław Śpiewankiewicz. Z zespołem wystąpi gościnnie wokalista Andrzej Brzozowski.

 


Reklama

SUPER DIXI BAND Z WARSZAWY.

Muzyczny kwintet. Liderem zespołu jest klarnecista Andrzej "Bigol" Bigolas. Zaczął swoja karierę w roku 1962 w zespole "Harlem Jazz Band". Od początku związany jest z warszawskim klubem "Stodoła" - kolebka tradycyjnego jazzu w powojennej Polsce. W roku 1972 kolejny zespół "Bigola" nagrodzono w Iławie Złota Tarka. Obecnie towarzysza mu: Stefan Wozniakowski - trąbka, Krzysztof Marszałek - banjo, Florian Ciborowski - kontrabas i Stanisław Pietrzyk - perkusja. Zespół uprawia nowoorleańska, czyli najstarsza wersje jazzu.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama