Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Pewna wygrana Mikołajewskiego memoriale Zbigniewa Rompy


W Starogardzie Gdańskim odbył się mecz bokserski między zawodnikami Polski i Czech, który był jednocześnie XIV memoriałem Zbigniewa Rompy. W tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć bokserów ze Szczytna, którzy stanęli w ringach przeciwko pięściarzom z Czech. Turniej zakończył się remisem 12:12.Dwanaście walk memoriałowych we wszystkich kategoriach, sparingi i walki punktowane wypełniły tegoroczny Memoriał Zbigniewa Rompy. W sobotę, 9 marca przez Starogard Gdański przewinęło się blisko 80 zawodników z głównie pomorskich klubów. Byli wśród nich adepci boksu, debiutanci i bardziej zaawansowani pięściarze od młodzików po seniorów.

 

W meczu bokserskim walkę punktowaną dał szczycieński bokser Paweł Mikołajewski. Wychowanek Zenona Jagiełły w ringu spotkał się z doświadczonym zawodnikiem Czech - Janem Polkosem. Mikołajewski pewnie wygrał pojedynek na punkty, z wynikiem 3:0. Sam mecz pomiędzy dwoma narodami zakończył się remisem, jednak trener Zenon Jagiełło nie szczędził słów uznania dla swojego boksera.


Reklama

 

– Wielkie brawa dla Pawła Mikołajewskiego, który wykazał się pięknym stylem walki – powiedział Jagiełło.

 

Przed głównym starciem swoje umiejętności zaprezentowali w walkach towarzyskich: Michał Wiktorowski, Aleksander Stankiewicz, Damian Borucki, Sebastian Dereszewski, Wiktor Kłos i Patryk Gulbicki.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama