Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Perspektywy zawodowe w Szczytnie


Szczytno to stosunkowo niewielkie miasto. Mieszkańcy mogą jednak liczyć na obiecujące perspektywy zawodowe. Jakie są sposoby na znalezienie dobrej posady? Jakie stanowiska  są najpopularniejsze wśród osób pracujących w  Szczytnie?
Jak wygląda obecnie rynek pracy w Szczytnie?Stopa bezrobocia w Szczytnie na początku 2022 roku wynosi  9% - jest to wartość porównywalna do średniej województwa warmińsko-mazurskiego. Wynik ten wypada jednak niekorzystnie na tle kraju, gdzie wartość ta wynosi ok. 5,5%. Nie mniej jednak stopa jest niższa o ok. 1,5% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. 

 

Zdecydowanie największą grupę wśród bezrobotnych stanowią osoby w szczególnej sytuacji na rynku pracy, spośród których największą grupą pod względem liczebności są osoby długotrwale bezrobotne oraz te, które ukończyły 50. rok życia. Obecne oferty pracy dotyczą głównie pracy na linii produkcyjnej oraz pracy w branży budowlanej. Można również znaleźć oferty  dla lektorów, developerów, kierowców czy księgowych. Najważniejsze branże, w których mieszkańcy odnajdują miejsca pracy to branża budowlana, rolnicza i zajmująca się szeroko pojętym handlem. Wiele mieszkańców podejmuje decyzje o dojeździe do Olsztyna. Decyzja ta motywowana jest przede wszystkim bardziej atrakcyjnymi zarobkami.

 

Co oferuje mieszkańcom Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie?

Mieszkańcy Szczytna mogą korzystać ze zróżnicowanych form pomocy oferowany przez tamtejszy urząd pracy. Ze względu na obecną sytuację w Ukrainie urząd oferuje dużą pomoc. Dotyczy to zarówno różnego rodzaju porad dotyczące poszukiwania pracy, jak i darmowego kursu języka polskiego. 


Reklama

 

Młodzi mieszkańcy mogą wziąć udział w projekcie o nazwie "Mobilność dla Młodych" oferującym pomoc w zakresie zakupu pojazdu oraz uzyskania prawa jazdy. Z pomocy mogą również skorzystać kobiety, biorąc udział w Akademii Rozwoju. Na wsparcie mogą liczyć również osoby zakładające swoją działalność gospodarczą. Mogą oni w ostatnim czasie skorzystać z kursu przedsiębiorczości, jak również otrzymać dofinansowanie w maksymalnej kwocie 35.970,54 złotych. Urząd Pracy w Szczytnie oferuje również kursy w zakresie nauki języka obcego skierowane dla osób starszych. W tym miejscu można skorzystać również z konsultacji w zakresie poradnictwa zawodowego.

 

Gdzie szukać pracy w Szczytnie?

 

Osoby bezrobotne w Szczytnie powinny udać się w pierwszej kolejności do Urzędu Pracy w Szczytnie lub odwiedzić jego stronę internetową. Można tam znaleźć zarówno oferty dotyczące pracy w Szczytnie, jak i za granicą. W obecnej chwili jest, aż 74 różne propozycje pracy. 

 

Oferty są skierowane dla osób chcących pracować m.in. w takich zawodach jak operator maszyn budowlanych, pomocnik stolarza, pomocnik piekarza, szwaczka maszynowa, jak również psycholog. Szereg ofert można również zaleźć, wchodząc na stronę internetową: https://www.aplikuj.pl/praca/szczytnoOferty pracy na tej stronie internetowej są naprawdę zróżnicowane pod kątem wymaganych kwalifikacji kandydata, jak i potencjalnych zarobków. Można znaleźć niektóre z ofert, które są dostępne praktycznie od zaraz. Dotyczy to takich zawodów jak praca w magazynie czy szklarni. 

Reklama

 

W dzisiejszych czasach warto korzystać ze środków masowego przekazu podczas poszukiwań pożądanego stanowiska pracy. Dzięki temu można szybko otrzymać feedback, wysyłając CV i umawiając się z potencjalnym pracodawcą na rozmowę kwalifikacyjną.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama