Wtorek, 30 Kwiecień
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana -

Perkun w drodze po okręgówkę?

O spotkaniu pomiędzy Kłobukiem Mikołajki a Perkunem Orzyny chodzą już legendy. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej reprezentanci gminy Dźwierzuty wygrali aż 2:5.

Mecz od początku był wyrównany. Piłkarze Perkuna postawili rywalom swoje warunki gry i założyli wysoki pressing, co pozwoliło zneutralizować zapędy gospodarzy. Dokładając do tego wypełnione założenia taktyczne i obronione dwa rzuty karne przez Sebastiana Marcińczyka, błędy odeszły w niepamięć, choć było ich trochę. Szczególnie pod koniec gry.

W 17 minucie zawodnik rywali dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykonał Marcin Marszałek na 1:0. Chwilę później dośrodkowanie strzałem głową wykorzystał Michał Filipiak. Do przerwy "kropkę nad i" postawili również Bartosz Laskowski i Adrian Opalach, doprowadzając do wyniku 4:0. W drugiej odsłonie gry w 63. bramkarza rywali strzałem głową pokonał Marcin Marszałek.

- Udało się nam zmniejszyć stratę do lidera do siedmiu punktów. Za tydzień zmierzymy się z Roną 03 Ełk, która dokonała solidnych wzmocnień i wygrała w pierwszym meczu aż 12:1. Damy z siebie wszystko – zapewnia Tomasz Bojanowski.

TS Perkun Orżyny: K. Ciężar, M. Filipiak, P. Kobus, B. Laskowski, M. Len (80' Mazur), S. Marcińczyk (B), M. Marszałek, T. Marszałek (C) (74' Kacprzak), D. Olszewski, A. Opalach (74' Żebrowski), D. Śledziński.

MKS KŁOBUK MIKOŁAJKI 2:5 TS PERKUN ORŻYNY

0:1 - 17' Marcin Marszałek

0:2 - 20' Michał Filipiak

0:3 - 34' Bartosz Laskowski

0:4 - 45' Adrian Opalach

0:5 - 63' Marcin Marszałek

1:5 - 76' Mariusz Libudzki