Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Patryk Borucki w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Juniorów


Wielki sukces wychowanka bokserskiej sekcji Gwardii Szczytno. Patryk Borucki odebrał z rąk prezesa Polskiego Związku Bokserskiego nominację na udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w boksie w La Nucia. Bokser ma już za sobą pierwszą walkę, w której zdeklasował tureckiego przeciwnika.



Patryk Borucki (86 kg) stoczył świetną walkę i odniósł bezapelacyjne zwycięstwa w piątkowych pojedynkach eliminacyjnych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w La Nucii w Hiszpanii. W 1/8 finału Patryk Borucki (86 kg) pokonał Turka Oguzhana Turka 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 30-27). Polak był zdecydowanie lepszy w każdej rundzie, a jego przeciwnik liczony w 2 i 3 rundzie. Patryk Borucki jest już w ćwierćfinale, a już jutro zmierzy się o medal z Kubańczykiem Ronnym Alvarezem.


Reklama

 

Trener Zenon Jagiełło jest nastawiony bardzo optymistycznie.

- Wiem, ile Patryk się przygotowywał. Wiem ile pracy indywidualnej włożył podczas okresu przygotowawczego i jak ciężko trenował - dodaje Zenon Jagiełło.

Przypominamy.
Reprezentant Polski wylądował w Hiszpanii 13 listopada. Junior zawalczy w wadze do 86 kg. Do zawodów zgłoszonych zostało 476 pięściarzy i 208 pięściarek z 89 krajów. 

 

-  Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Patryka. Wiemy, jak dużo musiał poświęcić czasu i wysiłku, aby dojść do tak dużego sukcesu. Konkurencja jest ogromna, a każdy wyszkolony jest na najwyższym poziomie. Umiejętności i konsekwencja w dążeniu do celu zagwarantowały mu udział na arenie międzynarodowej. Trzymamy kciuki. Powodzenia Patryk – dodał przed wylotem trener Marcin Bogdański.

Reklama

 

    W La Nucia w prowincji Alicante boksować będzie 19 naszych reprezentantów. W reprezentacji na MŚJ znaleźli się również: Nikolas Pawlik, Nikodem Szafarz, Kirill Globenko, Artur Proksa, Bartłomiej Rośkowicz, Aleks Urbański, Ivan Kucherenko, Nikodem Kozak, Olaf Pera, Oliwia Jakubczyk, Oliwia Formela, Dorota Wawszczyk, Aleksandra Cyrek, Julianna Rutkowska, Aleksandra Jankowiak, Oliwia Czerwińska, Maria Pępek i Weronika Bochen.

D.Deptuła



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Dbaj o zdrowie po męsku - Planuję Długie Życie
    Panie Szczytnianin, słabo panu wychodzi podszywanie się pod Polaka. Wszyscy od dawna wiedzą, że pana ulubione potrawy to matuszka wodka, sało i ogórcy.

    Jan T.


    2022-11-25 16:44:27
  • Andrzej Modzelewski pilnie potrzebuje pomocy. Guz mózgu chce mi odebrać męża...
    Karma wraca Panie Andrzeju

    Ola


    2022-11-25 14:15:04
  • Dbaj o zdrowie po męsku - Planuję Długie Życie
    No i wszystko się wyjaśniło. W wieku 11 lat zacząłeś palić, w wieku 16 lat pić. I ty mówisz, że ci nic nie jest? To jak wytrzeźwiejesz poczytaj swoje liczne komentarze Krolu, Trollu czy Szczytnianinie. Ty nawet swego nicka nie pamiętasz, bo co chwila go zmieniasz.

    Olek


    2022-11-25 12:12:08
  • Moje trzy zdania: HiT, podziały społeczne i kamery... – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    do Massakra - ja odniosłem się do artykułu, nie do Pani życia prywatnego, zalecam robić to samo :) Ale odpowiem, bo swoją postawą, pięknie ukazała nam Pani antywartości, o których wspomniałem - nie, nie POSIADAM, żony, bo posiadać to można segment, tylko JESTEM żonaty, od 30 lat...spłodziłem 3 synów i dzięki temu, że wpoiłem w nich prawdziwe ludzkie wartości, połączone z moralnością, empatią i godnością osobistą, wszyscy już mają swoje rodziny i swoje dzieci, wszyscy też brzydzą się degeneratami, o których napisałem, w poprzednim komentarzu.

    Szczytnianin


    2022-11-25 11:58:14
  • Moje trzy zdania: HiT, podziały społeczne i kamery... – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Do Szczytnianina Ciekawa jestem czy szanowną małżonkę Pan posiada (celowo zastosowana forma wskazująca na \"prawo własności\"). Jeśli tak, to być może rodzina żyje w myśl zasady: pan płodzi, ona rodzi, a MOPS płaci, żeby było zgodnie z tzw. wartościami \"wartościowych\".

    massakra


    2022-11-24 22:22:32
  • Co „zabija” strażaków z Pasymia? Odchodzą młodzi ratownicy... Czy Pasym zostanie bez strażaków?
    Jeżeli ci zbuntowani szydzą z tych strażaków którzy w danej chwili wyjeżdżają alarmowo to i słusznie zostali wydaleni z OSP. Jeżeli ma się honor to odchodzi się samemu młody człowieku , po co buntować innych .

    Ryszard Samoszenko


    2022-11-24 20:50:00
  • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
    Chciała bym lale z wuzkiem

    Zosia ja


    2022-11-24 17:59:05
  • Dbaj o zdrowie po męsku - Planuję Długie Życie
    1 - palę papierosy od ukończenia 11 roku życia, (44 lata) i nadal żyję i w dodatku jestem, o zgrozo, zdrowy.....2 - od 16 roku życia nie stronię od alkoholu, ale też nie uchlewam się jak świnia.....3 - zawsze jadłem i jem to, na co miałem i mam ochotę (oprócz śmieciowego syfu, nazywanego nie wiedzieć czemu, jedzeniem) schabowe z kapustką, golonka z miodem, smalczyk ze skwarkami.....4 - aktywność fizyczna, minimalna.....5 - pamięć, że - najbardziej trzeba się wystrzegać medyków w kitlach, szczególnie teraz, kiedy większość z nich siedzi, w kieszeni karteli farmaceutycznych, a przysięgę Hipokratesa zamienili na przysięgę bigpharmie. Na koniec najważniejsze, jak ognia unikam sklepów chemicznych, zwanych APTEKAMI, które to rosną, jak muchomory po deszczu.

    Szczytnianin


    2022-11-24 17:53:58
  • Andrzej Modzelewski pilnie potrzebuje pomocy. Guz mózgu chce mi odebrać męża...
    Karma wraca.Pierwsza żona też wiele przeżyła przez Pana Andrzeja

    Ola


    2022-11-24 16:32:10
  • Bałagan z autobusami, kto pomoże pasażerom? Czy powstanie w końcu dworzec z prawdziwego zdarzenia?
    Dlaczego przewoźnicy nie chcą korzystać. Pan Pieniuk zapomniał powiedzieć że za wysoka jest opłata za korzystanie. Warunki marne a kasę chciałoby się robić. Nie zezwolić na korzystanie z innych przystanków zmusiłoby do korzystania z dworca, ale gostek sobie wymyślił. Wszyscy przewoźnicy powinni zrezygnowć z dworca, niech się utrzymują sami. Zagospodarować jakiś plac i zrobić coś a la dworzec. A na tym placu nie zezwolić na inną działalność.

    ha ha


    2022-11-24 12:03:38