Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Patryk Borucki w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Juniorów


Wielki sukces wychowanka bokserskiej sekcji Gwardii Szczytno. Patryk Borucki odebrał z rąk prezesa Polskiego Związku Bokserskiego nominację na udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w boksie w La Nucia. Bokser ma już za sobą pierwszą walkę, w której zdeklasował tureckiego przeciwnika.Patryk Borucki (86 kg) stoczył świetną walkę i odniósł bezapelacyjne zwycięstwa w piątkowych pojedynkach eliminacyjnych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w La Nucii w Hiszpanii. W 1/8 finału Patryk Borucki (86 kg) pokonał Turka Oguzhana Turka 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 30-27). Polak był zdecydowanie lepszy w każdej rundzie, a jego przeciwnik liczony w 2 i 3 rundzie. Patryk Borucki jest już w ćwierćfinale, a już jutro zmierzy się o medal z Kubańczykiem Ronnym Alvarezem.


Reklama

 

Trener Zenon Jagiełło jest nastawiony bardzo optymistycznie.

- Wiem, ile Patryk się przygotowywał. Wiem ile pracy indywidualnej włożył podczas okresu przygotowawczego i jak ciężko trenował - dodaje Zenon Jagiełło.

Przypominamy.
Reprezentant Polski wylądował w Hiszpanii 13 listopada. Junior zawalczy w wadze do 86 kg. Do zawodów zgłoszonych zostało 476 pięściarzy i 208 pięściarek z 89 krajów. 

 

-  Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Patryka. Wiemy, jak dużo musiał poświęcić czasu i wysiłku, aby dojść do tak dużego sukcesu. Konkurencja jest ogromna, a każdy wyszkolony jest na najwyższym poziomie. Umiejętności i konsekwencja w dążeniu do celu zagwarantowały mu udział na arenie międzynarodowej. Trzymamy kciuki. Powodzenia Patryk – dodał przed wylotem trener Marcin Bogdański.

Reklama

 

    W La Nucia w prowincji Alicante boksować będzie 19 naszych reprezentantów. W reprezentacji na MŚJ znaleźli się również: Nikolas Pawlik, Nikodem Szafarz, Kirill Globenko, Artur Proksa, Bartłomiej Rośkowicz, Aleks Urbański, Ivan Kucherenko, Nikodem Kozak, Olaf Pera, Oliwia Jakubczyk, Oliwia Formela, Dorota Wawszczyk, Aleksandra Cyrek, Julianna Rutkowska, Aleksandra Jankowiak, Oliwia Czerwińska, Maria Pępek i Weronika Bochen.

D.DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama