Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Patryk Borucki najlepszy w Baltic Cup 2023. Szczycieńscy bokserzy numerem jeden w województwie


Zawodnicy sekcji bokserskiej Gwardii Szczytno walczyli w Mistrzostwach Województwa Warmińsko–Mazurskiego i każdy z nich stanął na podium. Dodatkowe złoto dorzucił Patryk Borucki, który boksował w międzynarodowym turnieju Baltic Cup 2023.

 W kategorii adept złoto na szyi przywieźli: Igor Jagiełło, Zuzanna Prusinowska i Nadia Rakowska. W młodzikach boksowali Maciej Topa i Hubert Zieliński, którzy ulegli w walkach finałowych, ostatecznie zajmując drugie miejsca.

 

Złote krążki z kategorii kadet wyboksowali: Marcel Bogdański, Oliwier Topa, Karol Lisiewicz, Paweł Mikołajewski, Igor Zakrzewski oraz Jakub Pop. Ciut niżej, bo na drugim miejscu stanął Aleksander Stankiewicz, natomiast trzecie wyboksował Patryk Salwański.

 

Pewne walki w juniorach zaprezentowali: Kordian Cichowski, Michał Płocharczyk oraz Jan Iwicki, którzy zdobyli pierwsze miejsca. W zawodach startowała również dwójka seniorów - Michał Wiktorowski i Adam Łopiało, którzy wygrali walki finałowe i stanęli na pierwszym miejscu podium.

 

Takie wyniki to niewątpliwy powód do radości dla kadry bokserskiej klubu Gwardia Szczytno, który zaledwie dwa lata temu pozostał bez sali do treningów i perspektyw na dalsze osiągnięcia sportowe.


Reklama

 

- Cieszymy się z osiągnięć naszych wychowanków. Tak pokaźna grupa zawodników i ich wyniki pokazują, że jesteśmy numerem jeden w województwie – cieszy się trener Zenon Jagiełło. - Szczególne wyrazy uznania należą się Marcelowi Bogdańskiemu, Karolowi Lisiewiczowi, Pawłowi Mikołajewskiemu, Igorowi Zakrzewskiemu i Jakubowi Popowi, którzy jako mistrzowie województwa zostali zakwalifikowani do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na której zmierzą się z najlepszymi w kraju.

 

Sporym osiągnięciem pochwalić się może Marcel Bogdański, który został wyróżniony tytułem najlepszej walki turnieju, w której – jak ocenia trener Marcin Bogdański - wraz ze swoim przeciwnikiem dali solidny pokaz swoich umiejętności i pokazali piękno boksu.

 

- Podziękowania należą się nowemu, utytułowanemu trenerowi klasy mistrzowskiej oraz byłemu zawodnikowi Andrei Shilov, który wziął na swoje barki przygotowanie młodzieży do tych mistrzostw – dodał trener Marcin Bogdański.

Reklama

 

Złoto do wielu medali tego weekendu dołożył Patryk Borucki, który wystąpił w międzynarodowym turnieju Baltic Cup w Koszalinie. Borucki wywalczył 1. miejsce, a w drodze do finału pokonał aktualnego wicemistrza świata – Jakuba Straszewskiego. - Patryk tego dnia pokazał, że jest zawodnikiem perspektywicznym i ciągle czującym „głód” bokserski – dodają zgodnie trenerzy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama