Patrycja Łuszczyk została wicemistrzynią Polski w boksie w wadze +80 kg! Świetny występ na OOM zaliczył też Karol Lisiewicz (kat. 75 kg), który do Szczytna wrócił z brązowym medalem.
16 kwietnia w baśniowej scenerii Zamku Książ w Wałbrzychu odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego zapalony został znicz młodzieżowej olimpiady, a sportowcy i sędziowie złożyli uroczyste ślubowanie.
W barwach klubu bokserskiego Gwardia Szczytno zaprezentowali się zwycięscy kwalifikacji: Marcel Bogdański, Karol Lisiewicz, Patryk Salwański, Sebastian Dereszkiewicz, Patrycja Łuszczyk i Blanka Niezgoda, którzy już od poniedziałku, 22 kwietnia rywalizowali pośród mistrzów i mistrzyń ze wszystkich 16 województw.
Podczas zmagań najlepsza okazała się Patrycja Łuszczyk, która zajęła drugie miejsce i została wicemistrzynią Polski w boksie w wadze +80 kg. Tuż za nią pod względem medalowym uplasował się Karol Lisiewicz, którzy w wadze do 75 kg zdobył trzecie miejsce. Na piątym miejscu, zaraz za strefą medalową, zmagania zakończyli Marcel Bogdański i Patryk Salwański. Którym brakło trochę szczęścia. Na 9 miejscu sklasyfikowani zostali: Blanka Niezgoda i Sebastian Dereszkiewicz.
– Występ naszych zawodników i zawodniczek był bardzo dobry – przekonuje trener Michał Wiktorowski. – Na OOM do Wałbrzycha pojechaliśmy z dobrym nastawieniem, lecz zabrakło trochę szczęścia w werdyktach sędziowskich. Ceszę się, że zawodnicy i zawodniczki nie czują się przegrani i po powrocie są nastawieni do ciężkiej pracy na sali treningowej – mówi.

Sebastian Dereszkiewicz, Oliwier Kozłowski (Gołdap), Patryk Salwański, Wiktor Strózyński (Gołdap), Karol Lisiewicz i Marcel Bogdański
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest rozgrywaną corocznie imprezą sportową dla zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej juniora młodszego i jest równoznaczna z rywalizacją o tytuły mistrzów Polski. To właśnie na tych zawodach zaczynają się wielkie kariery najwybitniejszych polskich sportowców. Dla młodych ludzi jest to z pewnością wielkie przeżycie i jedno z pierwszych tak ważnych wydarzeń na drodze do kolejnych sportowych sukcesów. Od 13 kwietnia do 7 czerwca trwa jej XXX edycja.
Blisko 3000 młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski walczy o medale w piłce ręcznej, siatkówce, boksie, gimnastyce sportowej, artystycznej i w skokach na trampolinie, w zapasach, judo, szermierce, szachach, tenisie stołowym, badmintonie, taekwondo i brydżu sportowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów w duchu rywalizacji fair-play czuwa 400 sędziów, a młodym sportowcom towarzyszy około 700 trenerów i opiekunów. Zmagania ogląda kilka tysięcy kibiców.
Zawody przeprowadzane są na obiektach sportowych 11 miast gospodarzy: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jawor, Zgorzelec, Dzierżoniów, Trzebnica, Szczawno Zdrój, Milicz, Karpacz i Oborniki Śląskie.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33