Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Pasym – serce Mazur z gościnnym spektaklem (zdjęcia)


W sobotni wieczór Miejski Ośrodek Kultury w Pasymiu gościł spektakl "Warmia i Mazury. Ballada o Miłości", oparty na książce Beaty Szady "Wieczny początek. Warmia i Mazury". Sztuka, która przyciągnęła pełną salę widzów, ukazuje bezwarunkową miłość do regionu oraz głębokie zrozumienie jego skomplikowanej historii.Sztuka przenosi widzów w serce Mazur, przedstawiając nie tylko piękno krajobrazów, ale także tragiczne wydarzenia, które ukształtowały ten region. Twórcy spektaklu w niezwykle subtelny sposób połączyli elementy historyczne z osobistymi historiami mieszkańców, tworząc pełną emocji opowieść.

 

Adaptacja książki Beaty Szady oddaje nie tylko miłość do Mazur, ale również szacunek dla ich historii. Spektakl pokazuje, jak przeszłość kształtuje teraźniejszość i jak mieszkańcy regionu czerpią siłę z trudnych doświadczeń. Aktorzy w mistrzowski sposób przedstawili różnorodność i bogactwo kulturowe Mazur, co spotkało się z ogromnym uznaniem publiczności.


Reklama

Reklama

 

Doskonała frekwencja podczas spektaklu potwierdza, że mieszkańcy Pasymia i okolic cenią sobie wydarzenia kulturalne, które nie tylko bawią, ale również edukują i wzbogacają duchowo. Pełna sala widzów to najlepszy dowód na to, że sztuka ma moc łączenia ludzi i przekazywania ważnych wartości.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama