Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Pasym ruszył z przyjmowaniem wniosków na zakup „rządowego węgla”


Od poniedziałku, 14 listopada gmina Pasym rozpoczęła przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych.


  • Data:

Zgodnie z ustawą węgiel po preferencyjnych cenach będzie przysługiwał osobom, które spełniają warunki uprawniające do przyznania tzw. dodatku węglowego.

 

Główne założenia ustawy:

- możliwość zakupienia przez gospodarstwo domowe węgla w ramach zakupu preferencyjnego:

1,5 t do 31 grudnia 2022 r. i 1,5 t po 1 stycznia 2023 r.

- cena zakupu węgla nie wyższa niż 2000 zł brutto. Do ceny tej nie wlicza się kosztu transportu z miejsca składowania do gospodarstwa domowego. Koszt ten ponosi gospodarstwo domowe.


Reklama

Wniosek dotyczący zakupu węgla dotyczący okresu do 31 grudnia 2022 r. należy składać:


Wniosek do pobrania PDF

- osobiście lub pocztą tradycyjną – do Urzędu Miasta i Gminy Pasym, ul. Rynek 8,

12-130 Pasym;

- za pomocą środków komunikacji elektronicznej podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).

Reklama

Na okres po 01.01.2023 r. obowiązywał będzie odrębny wniosek, którego wzór oraz warunki składania zostaną podane w późniejszym terminie.

Uwaga:

Gmina nie ma możliwości wyboru miejsca zakupu ani wejścia w posiadanie informacji i jakości węgla w ramach ceny preferencyjnej, a tym samym nie odpowiada za jego parametry.

 Komentarze do artykułu

Szczytnianin

hahahaha...czyli jak \"rządowy węgiel\" okaże się rządowym niepalnym gównem i nie będzie chciał się palić, lub doprowadzi do zniszczenia pieca czy kotła, to kto poniesie konsekwencje i ewentualne koszty naprawy lub wymiany...ludzie? Węgiel w/g prawa ma posiadać certyfikat i świadectwo jakości...i te informacje drodzy gminni, MUSICIE ludziom udostępnić, bo teraz to chcecie sprzedać kota w worku.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama