Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Parafie z nowymi proboszczami (Wielbark, Faryny, Gawrzyjałki)


Aż trzech nowych proboszczów pojawi się w naszym powiecie. Trzech też ubędzie. To efekt decyzji metropolity warmińskiego abp. Józefa Górzyńskiego. Dekrety odwołujące otrzymali również wikariusze. Zmiany w parafiach zaczną obowiązywać od 1 lipca.Największa zmiana dotyczy parafii pw. Świętego Jana Nepomucena w Wielbarku. Tu decyzją biskupa odchodzą i proboszcz i wikary – ksiądz Stanisław Sito (trafi do Skolit) oraz ksiądz Paweł Nowosielski (pojedzie do Napiwody jako proboszcz administrator). Proboszcza zastąpi ksiądz Andrzej Sosnowski, a wikarego ksiądz Daniel Kocięcki.

 

Z parafią w Gawrzyjałkach pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika żegna się proboszcz ksiądz Krzysztof Bors. Dekretem biskupa od 1 lipca obejmie on parafię w Srokowie. Jego miejsce zajmie z kolei ksiądz Zdzisław Nurczyk.


Reklama

 

Zmiana dotknie też parafię w Farynach pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dotychczasowy proboszcz ksiądz Robert Nurczyk trafi do Kandyt. Jego miejsce w Farynach zajmie ks. Bartłomiej Koba, ale w tym przypadku będzie jedynie proboszczem administratorem.

 

Na nowego wikariusza może liczyć szczycieńska parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Trafi do niej ks. Karol Misiewicz.

Reklama

 

Jak informuje Archidiecezja Warmińska, podczas nabożeństwa Słowa Bożego nowo mianowani proboszczowie i administratorzy złożyli wyznanie wiary, przysięgę wierności i podpisy pod dekretami, które wręczył zebranym abp Józef Górzyński.

 Komentarze do artykułu

Wierna

Nie cieszę się z nowego x Andrzeja w dużym, mogliby go wymienić na poprzedniego. Lepszy dobry, wrażliwy, nigdy pieniędzy nie brał. Zawsze pytał się, czy sytuacja życiowa pozwala. Temu to ze wszystkimi znajomymi i sąsiadami po 10 zł do koperty. Poprosimy o jeszcze jedną zmianę w dużym kościele, ks arcymogący wszystko!!!!!! Plisssssssssss, jeszcze tylko tego…..

Ks. Andrzej

Cieszę się

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama