Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Parafie z nowymi proboszczami (Wielbark, Faryny, Gawrzyjałki)


Aż trzech nowych proboszczów pojawi się w naszym powiecie. Trzech też ubędzie. To efekt decyzji metropolity warmińskiego abp. Józefa Górzyńskiego. Dekrety odwołujące otrzymali również wikariusze. Zmiany w parafiach zaczną obowiązywać od 1 lipca.


  • Data:

Największa zmiana dotyczy parafii pw. Świętego Jana Nepomucena w Wielbarku. Tu decyzją biskupa odchodzą i proboszcz i wikary – ksiądz Stanisław Sito (trafi do Skolit) oraz ksiądz Paweł Nowosielski (pojedzie do Napiwody jako proboszcz administrator). Proboszcza zastąpi ksiądz Andrzej Sosnowski, a wikarego ksiądz Daniel Kocięcki.

 

Z parafią w Gawrzyjałkach pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika żegna się proboszcz ksiądz Krzysztof Bors. Dekretem biskupa od 1 lipca obejmie on parafię w Srokowie. Jego miejsce zajmie z kolei ksiądz Zdzisław Nurczyk.


Reklama

 

Zmiana dotknie też parafię w Farynach pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dotychczasowy proboszcz ksiądz Robert Nurczyk trafi do Kandyt. Jego miejsce w Farynach zajmie ks. Bartłomiej Koba, ale w tym przypadku będzie jedynie proboszczem administratorem.

 

Na nowego wikariusza może liczyć szczycieńska parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Trafi do niej ks. Karol Misiewicz.

Reklama

 

Jak informuje Archidiecezja Warmińska, podczas nabożeństwa Słowa Bożego nowo mianowani proboszczowie i administratorzy złożyli wyznanie wiary, przysięgę wierności i podpisy pod dekretami, które wręczył zebranym abp Józef Górzyński.

 Komentarze do artykułu

Wierna

Nie cieszę się z nowego x Andrzeja w dużym, mogliby go wymienić na poprzedniego. Lepszy dobry, wrażliwy, nigdy pieniędzy nie brał. Zawsze pytał się, czy sytuacja życiowa pozwala. Temu to ze wszystkimi znajomymi i sąsiadami po 10 zł do koperty. Poprosimy o jeszcze jedną zmianę w dużym kościele, ks arcymogący wszystko!!!!!! Plisssssssssss, jeszcze tylko tego…..

Ks. Andrzej

Cieszę się

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama