Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Ozonowanie – nowa usługa szczycieńska


Od niedzieli szczycieńskie karetki są ozonowane. To forma pełnej dezynfekcji aż do poziomu wyjałowienia. Podobne działania objęły kilka wozów strażackich i pomieszczeń. Taką bezpłatną usługę na rzecz szczycieńskich służb wykonał Adam Gewartowski.Kiedy tydzień temu kupowałem agregat do ozonowania, najbliższy był w Elblągu – mówi Adam. - Później pojawiło się ich trochę więcej, ale obecnie, chociaż cena niebotycznie wzrosła, są już niedostępne.

 

Ozon to alotropowa odmiana tlenu, gdzie cząsteczka składa się z trzech atomów, a nie z dwóch, jak „zwykły” tlen znajdujący się w powietrzu. Ma ozon bardzo silne właściwości aseptyczne, dezynfekujące, co w obecnej sytuacji jest niezwykle istotne.

 

- Istotne jest także to, że podczas ozonowania gaz wniknie w każde, nawet najbardziej niedostępne miejsce – wyjaśnia Gewartowski. - To gwarantuje wysoki, a właściwie pełny poziom oczyszczenia ze wszelkich mikroorganizmów.

 

Nie ma wątpliwości, że dla karetek jest to niezwykle cenne i niezbędne. - Zadzwoniłem do Grzegorza Achremczyka, koordynatora pogotowia szczycieńskiego, powiedziałem, że mam taki sprzęt i mogę zdezynfekować karetki. Zgodził się, oczywiście, bardzo chętnie. Zainteresowani też byli strażacy, to u nich też oczyściłem, co potrzebowali. Tym razem bezpłatnie, bo w przypadku pogotowia ratunkowego można powiedzieć, cytując „klasyczkę”: im się to po prostu należy.


Reklama

 

 

Adam Gewartowski to szczycieński przedsiębiorca, który ze swoją główną, dotychczasową działalnością, musiał się rozstać. - To, czym się zajmowałem, można krótko ująć: fotografia, filmowanie eventów, obsługa imprez kulturalnych. Żadnej z tych usług nie mogę teraz świadczyć. Zmuszony byłem zawiesić działalność, bo zanim wejdą w życie mechanizmy pomocowe zapowiadane przez rząd, jeśli wejdą, musiałbym pokrywać koszty działalności, której nie prowadzę. Nie mam też żadnej pewności, czy w ogóle zakwalifikuję się do takiej pomocy.

 

Zakup agregatu do ozonowania to efekt niejako desperacji i ostatnia deska ratunku. - W wykazie rejestrowanych usług tego nie mam, więc mogę wykonywać taką dezynfekcję na zwykłe zlecenie. Można tym oczyścić praktycznie wszystkie pomieszczenia wraz z ich zawartością. Ważne jest to, że takie ozonowanie może przyjąć poziom wręcz sterylizacji. Jest to idealne rozwiązanie Zachęcam do skorzystania firmy, urzędy, instytucje... Bo chyba najstarsi ludzie nie pamiętają, by jakiś urząd był tak radykalnie dezynfekowany. A płyny, owszem, są skuteczne, ale pod szafą czy biurkiem nie zadziałają. Zachęcam tym bardziej, że ozonowanie radykalnie usuwa wszelkie szkodliwe mikroorganizmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama