Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Oszuści nie próżnują! Kolejne ofiary metody "na policjanta"


Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi nam osobami. W poniedziałek, 12 lutego dwie osoby z naszego powiatu zostały oszukane za pomocą metody „na policjanta”, tracąc swoje oszczędności. Oszuści przedstawiali się już jako mundurowi z olsztyńskiej jednostki. Tym razem do „gry” wszedł również „policjant” ze Szczytna.W poniedziałek (12.02.2024 r.) w godzinach popołudniowych oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie oszustwa.

 

– Osoba pokrzywdzona poinformowała, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta. „Funkcjonariusz” polecił, aby wydać gotówkę w celu jej zbadania. Sprawca przestępstwa przyszedł odebrać 60 tysięcy złotych i zapewnił, że za chwilę zwróci gotówkę – relacjonuje sierżant Emilia Pławska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

 


Reklama

Tego samego dnia do szczycieńskiej komendy zadzwoniła kolejna osoba, która również padła ofiarą podobnego oszutstwa. Tym razem zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

- „Policjant” poinformował osobę pokrzywdzoną o tym, że nieznani sprawcy chcą dokonać kradzieży jej pieniędzy i polecił, aby przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który przyjdzie do mieszkania. W wyniku oszustwa osoba zgłaszająca straciła 20 tysięcy złotych - dodaje sierżant Pławska.

 

Reklama

 

Funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki prowadzą czynności w obu sprawach.

 

Pamiętajmy! „Prawdziwi” policjanci nigdy nie proponują przechowania oszczędności ani nie zabezpieczają ich do zbadania bez powodu. Apelujemy o zachowanie ostrożności w trakcie rozmów z takimi osobami. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do zamiarów rozmówcy, zakończmy rozmowę. Poinformujmy naszych bliskich o tym, jak mają się zachować w takich sytuacjach. Zaoszczędzi to problemów i niepotrzebnego stresu.

(ep)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama