Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Oszuści nie próżnują. 79-latek stracił prawie 10 tysięcy złotych


Szczycieńscy śledczy wyjaśniają sprawę oszustwa internetowego, którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Rozogi. Obietnica zarobienia szybkich pieniędzy skończyła się dla 79-latka utratą prawie 10 000 złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o ostrożność. Nie klikajmy w nieznane linki i nie podawajmy swoich danych.


  • Data:

W czwartek, 23 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się 79-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustwa. Na jednym z popularnych portali społecznościowych zauważył reklamę, która gwarantowała duży zysk. Mężczyzna wypełnił formularz znajdujący się na stronie, w którym podał swój numer telefonu. Po chwili do 79-latka zadzwonił mężczyzna podający się za maklera. Polecił przelać mężczyźnie określoną kwotę pieniędzy na wskazany przez niego numer konta. Przez pewien czas z mężczyzną telefonicznie kontaktował się makler oraz jego asystentka. 


Reklama

 

 

79-Latek udostępnił im swoje dane oraz dane karty bankomatowej. Gdy uświadomił sobie, że mógł paść ofiarą oszustów, zażądał zwrotu przelanych wcześniej pieniędzy. Przestępca poinformował mężczyznę, że do zwrotu pieniędzy konieczne będzie udostępnienie dowodu osobistego. 79-Latek przesłał na wskazany adres mailowy dokument tożsamości. Następnie udał się do placówki swojego banku w celu zablokowania karty bankowej. Jak się okazało, było już za późno. W wyniku oszustwa, mężczyzna stracił prawie 10 000 złotych.

Reklama

 

 

Oszuści nieustannie korzystają z nowych metod, które stosują na masową skalę. Dostałeś podejrzanego maila lub smsa z prośbą o wejście w link, lub zalogowanie do znanego serwisu – upewnij się, czy pochodzi z wiarygodnego źródła.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama