Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Ostrzeżenie. Możliwe burze z gradem i silny wiatr dziś w nocy


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa warmińsko-mazurskiego dotyczące burz z gradem i silnego wiatru, które mają wystąpić dziś wieczorem i w nocy z 21 na 22 czerwca. Zagrożenia możemy spodziewać się też w naszym powiecie.Prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Opady deszczu mogą wynieść od 20 mm do 35 mm, a wiatr osiągnie prędkość do 85 km/h. Lokalnie możliwe są opady gradu.

 

Ostrzeżenie dotyczy między innymi powiatów: szczycieńskiego, bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego, iławskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego, piskiego, oraz miasta Olsztyn.


Reklama

 

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 22:00 dnia 21 czerwca 2024 roku do godziny 08:00 dnia 22 czerwca 2024 roku.

 

W związku z prognozowanymi warunkami pogodowymi zaleca się zabezpieczenie wszelkich rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Warto również upewnić się, że wszystkie okna i drzwi są dobrze zamknięte, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca śledzenie bieżących komunikatów i ostrzeżeń, które mogą być aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji pogodowej.

Reklama

 

Dla bezpieczeństwa, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie wychodzenia na zewnątrz w czasie nawałnicy.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama