Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Ostatni szlif przez ME WKB


Reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karete "Best Team" wzięła udział w siódmej edycji International Young Oyama`s CUP zorganizowanego przez Remus Dojo w Bydgoszczy.W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 40 klubów z Polski, Łotwy i Ukrainy. Nad prawidłowym przebiegiem tego sportowego wydarzenia czuwał shihan Piotr Zembrzuski, który był sędzią głównym.

 

Szczycieńscy zawodnicy przywieźli do rodzinnego miasta aż 12 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe, co w klasyfikacji drużynowej wyniosło nasz klub na drugie miejsce w Kumite oraz trzecie w Kata. Dodatkową chlubę dla SKKK przyniosła Ewa Gołaszewska, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

 

- Decyzja zapadła jednogłośnie. Ewa wygrała przed czasem trzy z czterech walk, a tylko jedną przez wazari. Dodatkowo w Kata okazała się bezkonkurencyjna – komentuje z dumą shihan Piotr Zembrzuski.

 

Równie dobrze zaprezentowała się Natalia Hajn, która wszystkie trzy przeciwniczki pokonała przez nokaut. Dzięki swoim umiejętnościom zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowo-wiekowej.


Reklama

Kolejna zawodniczka, która zasługuje na wyróżnienie to Łucja Dragun. Łucja bez większych problemów wygrała konkurencję Kata, a w Kumie wygrała trzy z czterech walk, co zapewniło jej trzecie miejsce w turnieju. Jej brat Aleks nie pozostał gorszy i po trzech wygranych walkach, w tym dwóch przez nokaut zameldował się w finale, w którym musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Finalnie Aleks zajął drugie miejsce w kategorii.

Świetną formę udowodnił również aktualny mistrz Europy juniorów Olaf Szempliński, który po raz kolejny zmierzył się ze starszymi od siebie młodzieżowcami, wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje walki.

- Następny reprezentant SKKK Best Team, który ma spore szanse na medal w nadchodzących mistrzostwach Europy to Jan Rogala – wymienia shihian Zembrzuski. - On również zaprezentował bardzo dojrzały styl, wygrywając z utytułowanym Łotyszem. Dopiero w finale uległ nieznacznie aktualnemu mistrzowi świata z Bydgoszczy, Pawłowi Stasińskiemu. – Nasza drużyna była jak jeden organizm, z optymizmem patrzę na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już w listopadzie, w Dębicy – podsumowuje shihan Piotr Zembrzuski.

Reklama

 

 

Wyniki:

I miejsca w Kata: Ewa Gołaszewska, Łucja Dragun

I Kumite: Ewa Gołaszewska, Olaf Szempliński, Natalia Hajn

II Kumite: Grzegorz Hajn, Aleks Dragun, Jan Rogala, Maksymilian Zembrzuski

III Kumite: Łucja Dragun, Mikołaj Barański, Kasia MłynarczykKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama