Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Opracowują warianty obwodnicy


Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest planowana budowa obwodnicy Szczytna. Kiedy rozpoczną się społeczne konsultacje i kiedy będzie wiadomo, przynajmniej orientacyjnie, którędy będzie ona biegła. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla mieszkańców gminy Szczytno, bo nikt z nich nie chciałaby mieć za płotem drogi szybkiego ruchu.- Obecnie wykonywana jest aktualizacja map do celów projektowych – nanoszenie aktualnej zabudowy i zagospodarowania terenu – usłyszeliśmy od Karola Głębockiego, rzecznika olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Opracowywane są warianty przebiegu obwodnicy. We wrześniu będą przeprowadzone pomiary w celu sporządzenia prognozy ruchu. Najpierw warianty obwodnicy zaproponowanej przez projektantów trafią do nas, my je wstępnie przeanalizujemy, potem zostaną upublicznione i przedstawione samorządom oraz oczywiście mieszkańcom. Każdy będzie mógł zgłosić do tych propozycji swoje uwagi.

 

Rzecznik nie podał jednak terminu, kiedy dokładnie to nastąpi.


Reklama

 

- Na pewno o tym poinformujemy – uspokaja jednak.

 

Przygotowywany obecnie dokument dokładnie nosi nazwę: „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej oraz z materiałami do decyzji środowiskowych”. Wykonuje to studium firma IVIA z Katowic. Ma ono kosztować 4,797 mln zł. Firma na opracowanie dokumentu ma 37 miesięcy od daty podpisania umowy. Studium, po jego akceptacji, będzie stanowiło główny materiał, niezbędny do przygotowania już konkretnej dokumentacji technicznej.

 

Reklama

Planowana obwodnica będzie jednojezdniową drogą klasy GP o nośności konstrukcji nawierzchni 11,5 t/oś. W ramach inwestycji zaplanowano węzeł drogowy w okolicy miejscowości Korpele, skrzyżowania z drogami lokalnymi, obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych do obwodnicy.

 

Prace budowlane dla tej inwestycji zaplanowano na lata 2026 - 2028. Obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy i dalekobieżny ze Szczytna, poprawiając zarówno komfort podróży, jak i życia mieszkańców miasta.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama