Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Opel na gazie. Czujny mieszkaniec pomógł zatrzymać pijaną 47-latkę


W czwartek, 16 maja dzięki czujności jednego z mieszkańców, szczycieńska policja zatrzymała kobietę prowadzącą samochód pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwa kierująca, 47-letnia mieszkanka gminy Szczytno, miała ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.- Około godziny 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył podejrzanie zachowujący się samochód jadący w kierunku miejscowości Leśny Dwór – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Zgłaszający podejrzewał, że kierowca pojazdu może być pod wpływem alkoholu – dodaje.

 

Policjanci natychmiast podjęli działania, aby zatrzymać samochód. W Leśnym Dworze, przy jednej z posesji, funkcjonariusze zauważyli opisywany przez zgłaszającego samochód marki Opel. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedziała 47-letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Reklama

 

 

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy w Szczytnie. Kryminalni przedstawili jej zarzut popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Podejrzana przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Teraz czeka ją proces sądowy.

 

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest poważnym przestępstwem, podlegającym karze do 3 lat pozbawienia wolności zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama