Wtorek, 30 Kwiecień
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana -

Omulew Wielbark zawładnął Jesionowcem. Pewne zwycięstwo na wiosennym otwarcie Klasy A

Wyrównana inauguracja rozgrywek klasy A w gminie Wielbark. W pierwszym wiosennym spotkaniu zmierzyły się ze sobą kluby GZPN Omulew Wielbark i WKS Wałpusza 07 Jesionowiec. Mecz wygrali wielbarczanie z wynikiem 2:0.

Obrona Wielbarka zagrała bardzo czujnie i nie otworzyła furtek do zdobycia bramki przez Wałpuszę. Dodatkowo to właśnie Omulew szybko otworzył wynik spotkania. Już w 13 minucie spotkania kibice zobaczyli gola w wykonaniu Jarosława Berka, który po dośrodkowaniu Maksymiliana Ambroziaka umieścił piłkę w siatce przeciwników główkując pod poprzeczkę.

Rozgrywka na stadionie w Jesionowcu była jednak wyrównana, a do punktowego zakończenia akcji gospodarzy brakowało naprawdę niewiele. Szczególnie piękną akcją pochwalić może się Łukasz Gut, którego obroniony przez Marcina Gwiazdę strzał mógł być jednym z lepszych w sezonie ligi.

Pomimo dalszych prób "zero-siódemka" nie zdobyła żadnej bramki, w przeciwieństwie do gości. Ponowny strzał z głowy zanotował Jarosław Berk, który niekryty strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 79 minucie gry.

– Liga i cała wiosna nie kończy się jednak na dzisiejszych derbach, ale martwią żółte kartki. Jesteśmy zespołem, który po rundzie jesiennej z całej ligi miał ich najmniej, a dziś zaliczyliśmy od razu aż cztery. Mogą czekać nas szybko absencje za kartki, a to może nam przeszkodzić w walce o punkty – skomentował bezpośrednio po spotkaniu trener Cezary Kuciński z WKS Wałpuszy 07 Jesionowiec.

WKS Wałpusza 07 Jesionowiec: A. Bagiński, D. Gleba, D. Gołaszewski (88' Cymerys), Ł. Gut, A. Jabłonowski, J. Krupiński (90' Gut), A. Kucinski, D. Lech, M. Lech, B. Olender (C), K. Sygnowski (B)

GZPN Omulew Wielbark: M. Abramczyk (C), M. Ambroziak (25' Abramczyk), J. Berk (90'+3 Trzciński), M. Borowski (82' Krasecki), K. Brodzik (90' Olender), F. Chorążewicz (90'+2 Kempinski), M. Gwiazda (B), P. Janowski, K. Kołakowski (71' Pliszka), B. Raniecki, M. Remiszewski.

WKS WAŁPUSZA 07 JESIONOWIEC 0:2 GZPN OMULEW WIELBARK

0:1 - 13' Jarosław Berk

0:2 - 79' Jarosław Berk