Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie


Mieszkańcy Szczytna są poruszeni brutalnym pobiciem 17-letniej Oliwi. Nastolatka została skatowana tuż przed własnym domem. Ma potworne obrażenia. Sposób działania sprawcy był szokujący nawet dla śledczych. Jak mówili „Tygodnikowi Szczytno” bardzo rzadko spotykają się z tak ogromną agresją. Oliwia w stanie ciężkim jest w szpitalu. Oprawca to jej 19-letni chłopak. Mężczyzna w poniedziałek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.Koledzy i koleżanki Oliwii ze szkoły są w szoku. Wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Oliwia to tegoroczna maturzystka. W przyszły weekend miała bawić się na swoim balu studniówkowym.

 

- Te dzieciaki są przerażone tym, co się stało – mówi „Tygodnikowi Szczytno” jeden z rodziców uczennicy z klasy Oliwii. - Boją się. Moja córka wciąż mówi o strachu. Ma chłopaka i sama twierdzi, że nie można nikomu ufać nawet, gdy z tym kimś jest tak długo. Nie wiem, kiedy wróci normalność. Opowieści z tych feralnych urodzin nawet mnie przerażają, bo już tam dochodziło do agresji. Może gdyby ktoś wcześniej zareagował, nie byłoby tej tragedii. Może... Przy okazji naszej rozmowy bardzo dziękuję pani dyrektor, która chce przełożyć studniówkę na inny termin. Oliwka zasługuje na to. To wyraz szacunku w jej stronę. Z opowieści mojej córki wynika, że Oliwia to fajna, radosna dziewczyna. Oby szybko wróciła do pełni zdrowia.

 

Tragiczne powitanie dorosłości

 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty nie niedzielę. Oliwia wspólnie ze swoją koleżanką zorganizowały 18-urodziny w jednej z sal bankietowych pod Szczytnem. Około godz. 2 nad ranem dziewczyna wezwała taksówkę, by wrócić do domu. Z naszych ustaleń wynika, że wraz z nastolatką taksówką jechał jej 19-letni chłopak.

 

Tuż przed wejściem na posesję swojego domu Oliwia została zaatakowana i brutalnie pobita. Mimo, że w domu byli domownicy, nikt tego nie słyszał. Być może dlatego, że 17-latka bardzo szybko straciła przytomność. Ma potworne obrażenia. Medycy i śledczy z naszego powiatu są w szoku, bo z taką brutalnością wcześniej nigdy się nie spotkali. Nastolatka ma potężny uraz mózgowo-czaszkowy, zmasakrowana głowę, twarz...


Reklama

 

Ratunek w ostatniej chwili

 

Sprawca po tym brutalnym napadzie zostawił dziewczynę na pewną śmierć. Nastolatce udało się jakimś cudem odzyskać przytomność i dotrzeć do drzwi domu. Tam znaleźli ją bliscy. Wezwali pogotowie i policję.

17-latka natychmiast została przetransportowana do szpitala w Olsztynie. Przez jakiś czas była w śpiączce farmakologicznej. W poniedziałek odzyskał na szczęście przytomność. Jej stan jest nadal bardzo poważny.

 

Katował z nieznanych przyczyn

 

Z ustaleń policji wynika, że sprawcą tego pobicia jest 19-latek ze Szczytna. Został zatrzymany. Najpierw trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

 

W poniedziałek, po godz. 13 został przewieziony do szczycieńskiej prokuratury. Tam został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

 

- Podejrzany 19-letni Nikodem C. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała 17-letniej Oliwi M. - mówi Artur Bekulard, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej w Szczytnie. - Mężczyzna przyznał się. Złożył wyjaśnienia, częściowo zasłaniał się niepamięcią. A co do istoty i motywu tego zdarzenia nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania.

 

Sąd bez litości

 

Reklama

Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym, bo o taki środek zapobiegawczy wnioskowała szczycieńska prokuratura. Sąd przychylił się do wniosku.

 

- Uzasadnił to obawą utrudniania postępiania przez podejrzanego poprzez wpływanie na zeznania już przesłuchanych osób oraz tych, którzy wymagają jeszcze ustalenia i wykonania z nimi czynności procesowych – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Sąd podniósł też wysokość ewentualnej kary za dokonanie przestępstwa.

 

Sposób działania sprawcy był szokujący nawet dla śledczych.

 

- Mamy do czynienia z młodymi ludźmi, z normalnych środowisk – tłumaczyli „Tygodnikowi Szczytno”. - Mężczyzna jest studentem. To jest rzadko spotykane, by chłopak tak brutalnie pobił dziewczynę.

 

Po jego zatrzymaniu zabezpieczono też materiał biologiczny do badań toksykologicznych pod kątem środków psychoaktywnych. Z naszych informacji wynika, że dowody przeciwko 19-latkowi są mocne. Śledczy mają posiadać też film z monitoringu domu, przed którym doszło do tego brutalnego pobicia. Podobno jest tam zarejestrowana całe zajście.Komentarze do artykułu

NicBardziejMylnego

Może i wybrała, ale gdyby wiedziała jaki los ów człowiek jej zgotuje, pewnie by nawet w jego kierunku nie spojrzała. Nie wiem czy istnieje jakiekolwiek logiczne wytłumaczenie takiego bestialstwa...w głowie się nie mieści, jak można skatować tak drugiego człowieka, a co gorsze osobę, którą się kocha. Nie ma na to wytłumaczenia i nie powinno być żadnej litości. Oprawca nie pochodzi z patologicznej rodziny, jest pełnoletni, odpowiada sam za siebie. Liczę że wymiar sprawiedliwości, nie będzie dla niego łaskawy. Zażywanie sterydów i mieszanie ich z alkoholem- świadomy wybór. Jego wybór. Zero tolerancji, dla takiego braku odpowiedzialności. Niech zgnije w więzieniu, wolność jest dla ludzi, którzy umieją żyć w społeczeństwie. Ten człowiek najwyraźniej nie umie i resztę życia niech spędzi za kratami, a w jego głowie niech dudni płacz tej bezbronnej dziewczyny. To najgorsza kara dla takiego zwyrodnialca.

Baba

sama sobie takiego chłopaka wybrała

Facet

Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama