Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Okradał sklepy, teraz zajmie się nim sąd


Do 7,5 roku więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Szczytna. Mężczyzna od grudnia 2021 r. do 17 stycznia br. okradał sklepy na ternie Szczytna. Łupem 30-latka padały głównie artykuły spożywcze, kosmetyczne i alkohol.Były to m.in. kremy, tusze do rzęs, żele, perfumy, szczoteczki do zębów, słodycze, kawa oraz napoje wysokoprocentowe. Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych przez siebie strat na łączną kwotę blisko 4,5 tys. złotych. 30-latek usłyszał już zarzuty. Niebawem stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydyw.

 

Śledczy postawili mu aż 5 zarzutów kradzieży. 30-latek upatrzył sobie jedną z drogerii oraz kilka sklepów spożywczo – przemysłowych położonych na terenie miasta.

 


Reklama

- Jego łupem padały głównie kosmetyki, perfumy, ale także słodycze i alkohol – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 30-latek brał to, co wpadło mu w rękę. Jego łupem padły m.in. tusze do rzęs, fluidy, kremy do twarzy, antyperspiranty, szczoteczki do zębów, a nawet pilnik elektryczny do stóp i golarka. Nie pogardził on również czekoladą, ptasim mleczkiem, cukierkami, kabanosami oraz alkoholem.

 

Gdy przedstawicielem sklepów zorientowali się, że z półek systematycznie ginie im towar,powiadomili szczycieńskich policjantów. Kryminalni bardzo szybko ustalili, sprawcę tych kradzieży.

Reklama

 

30-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Niebawem stanie on przed sądem. Mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, gdyż przestępstw tych dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności będąc uprzednio skazanym za umyślne przestępstwo podobne.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama