Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Okradał autobusy, 20-latek z Dźwierzut wpadł po ponad roku


Nawet 10 lat więzienia grozi 20-letniemu mieszkańcowi Dźwierzut. Mężczyzn w nocy z 16/17 października 2019 r. dostał się do wnętrza dwóch autobusów zaparkowanych przy zatoczce na ul. Sienkiewicza w Dźwierzutach, skąd wyniósł dwa radia samochodowe oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży biletów. Kryminalni wytypowali sprawce przy okazji pracy nad innym podobnym zdarzeniem. Zatrzymany do tej sprawy 20-latek, od razu przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia.

 



20-latek został zatrzymany w piątek, 27 sierpnia, usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch autobusów marki Autosan i Iveco.


Reklama

 

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z 16/17 października 2019r. przy ulicy H. Sienkiewicza w Dźwierzutach. Sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza dwóch autobusów, skąd wyniósł dwa radia samochodowe oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży biletów miesięcznych.

 

- Szczycieńscy śledczy, którzy pracowali nad tą sprawą mieli bardzo utrudnione zadanie. Brak świadków, brak monitoringu to nie ułatwiało im rozwikłania tej sprawy – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Ponadto, kierowcy autobusów z uwagi na pilną potrzebę rozwiezienia z samego rana dzieci do szkół poinformowali mundurowych o tym zdarzeniu dopiero po wykonaniu kursu, co przyczyniło się do częściowego zatarcia śladów przestępstwa.

 

Mimo wszystko szczycieńskim kryminalnym udało się „rozgryźć” tą sprawę. W trakcie pracy nad innym, bardzo podobnym zdarzeniem wytypowali sprawcę kradzieży z włamaniem do Autosanu i Iveco, do których doszło w 2019 r. Funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania 20-letniego mieszkańca Dźwierzut. Mężczyzna od razu przyznał się do przestawionych mu zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczył silnym stanem upojenia alkoholowego. Jak sam dodał nawet „nie wie, co zrobił ze sprzętem, który ukradł”. Skradzione pieniądze zaś przeznaczył na używki.

 

 

20-latek będzie miał okazję przypomnieć sobie szczegóły tego zdarzenia. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem, grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama