Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Oko w oko z Zaborem. Poczuj smak rajdowej adrenaliny


W piątek, 21 czerwca na Placu Juranda w Szczytnie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla fanów motoryzacji. Będzie można spotkać się z załogą rajdową – Wojciechem Zaborowskim i Tomaszem Malcem, którzy wezmą udział w 27. Rajdzie Warmińskim. To nie jedyna atrakcja, która tego dnia pojawi się na Placu Juranda.To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska profesjonalny samochód rajdowy oraz poznać członków załogi. Wojciech Zaborowski i Tomasz Malec zaprezentują swoje umiejętności, a także opowiedzą o przygotowaniach do jednego z najważniejszych wydarzeń rajdowych w regionie – 27. Rajdu Warmińskiego, będącego częścią Memoriału Anny Wasilewskiej.

 

Zaprezentowany zostanie rajdowy Hyundai i20 R5. To właśnie tym autem Wojciech Zaborowski wróci do profesjonalnych rajdów po 23-letniej przerwie.

 

- Będzie to dla mnie pierwszy sprawdzian po tylu latach – mówi Wojciech Zaborowski, który ćwierć wieku temu był jednym z obiecujących kierowców rajdowych w Polsce. Plany przerwał jednak tragiczny wypadek, w którym mógł stracić nogi. - Tamte wydarzenia to już historia – dodaje kierowca rajdowy. - Dziś dostałem szansę, by spełnić swoje marzenie. Inny samochód, inna technologia, inny świat motoryzacji. Po raz pierwszy będę jechał tak topowym samochodem rajdowym. 27. Rajd Warmiński będzie dla mnie testem. Zobaczę, w którym miejscu jestem i co dalej...

 

Rajd odbędzie się w sobotę, 22 czerwca. O godz. 17 w Olsztynie na Placu Solidarności odbędzie się prezentacja zespołów rajdowych. Odcinki specjalne rozpoczną się w niedzielę od godz. 9:00 na trasach: Łomy, Jankowo i Barkweda.


Reklama

 

- Kierowcy będą musieli pokonać je trzykrotnie – mówi Zaborowski.

 

Czy jest adrenalina?

 

- Ogromne emocje – śmieje się. - Ale wiem, że jak wsiądę w rajdówkę, to opadną i będę w swoim żywiole.

 

Czy 50 lat to nie za dużo na powrót do rajdów?

 

- Patrząc na Kajetana Kajetanowicza, który rywalizuje w mistrzostwach świata w wieku 47 lat, to te trzy lata więcej nie powinny być problemem – śmieje się Wojciech Zaborowski. - To idealny wiek do spełniania marzeń – dodaje.

 

Ale wcześniej na Placu Juranda będzie można porozmawiać z Wojciechem Zaborowskim i jego pilotem Tomaszem Malcem. Poznać budowę rajdówki, poznać historię zawodników.

 

- Chętnie odpowiemy na każde pytanie – zapewnia Zaborowski.

 

Oprócz ekipy rajdowej, na Placu Juranda pojawi się symulator dachowania, będą też pokazy ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie konkursów z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Reklama

 

Spotkanie na Placu Juranda to doskonała okazja, aby porozmawiać z rajdowcami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a nawet zdobyć autografy. Dla fanów motoryzacji, zarówno tych młodszych, jak i starszych, to niezapomniane przeżycie i szansa na poznanie tajników świata rajdów samochodowych.

 

W godzinach od 16:00 do 20:00 przewidziano szereg atrakcji, w tym prezentację samochodu rajdowego, który będzie można obejrzeć z bliska. Wojciech Zaborowski i Tomasz Malec będą opowiadać o swojej pasji, przygotowaniach do rajdów oraz o wyzwaniach, z jakimi muszą się mierzyć na trasach.

 

Moto Centrum Zaborowscy i Urząd Miejski w Szczytnie, organizatorzy wydarzenia, zadbali o to, aby spotkanie było pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. Przyjdź na Plac Juranda i poczuj atmosferę rajdowego świata na własnej skórze.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama