Czwartek, 16 Maj
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty -

Ogromny sukces młodych zawodników. Siatkarze SSP 4 mistrzami województwa

Siatkarze grający w barwach Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie zostali mistrzami województwa. W środę, 24 kwietnia w Dywitach odbył się finał rozgrywek w dwójkach siatkarskich chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. To właśnie podczas tego wydarzenia młodzi zawodnicy wykazali się niemal bezbłędną grą i triumfowali zdobyty tytuł.

• Data:

W Finale udział wzięło sześć drużyn ze Szkół Podstawowych z: Mrągowa, Morąga, Górowa Iławeckiego, Ostródy, Dywit i Szczytna. Mistrzostwa zaczęły się od rywalizacji w dwóch grupach. Zawodnicy ze Szczytna zmierzyli się z ekipami z Morąga i Górowa Iławieckiego, z którymi wygrali 2:1 i 2:0.

- Po awansie do półfinału z pierwszego miejsca w grupie, czekała na nas drużyna gospodarzy, czyli Szkoła Podstawowa z Dywit. W walce o pierwsze miejsce pokonaliśmy naszych rówieśników 2:1. W meczu finałowym spotkaliśmy się z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej z Mrągowa – relacjonuje trener Mariusz Myślak.

Po emocjonującym i niezwykle zaciętym meczu szczycieńscy zawodnicy wygrali finał 2:1 i tym samym zostali mistrzami województwa. Sportową Szkołe Podstawową reprezentowali: Mikołaj Hrynowiecki, Igor Rogacz, Jan Magnuszewski, Adam Wojciechowski, Mateusz Król. Trenerem zespołu jest Mariusz Myślak