Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Odzyskali puchar po rocznej przerwie

Para Mariusz Daszewski (Rudka) i Andrzej Jemielita (Nowe Gizewo) wygrała VI Turniej Tenisa w Deblu Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno. Zwody rozgrywano w dwóch kategoriach open oraz 50+.

• Data:

Do gier przystąpiło 18 par deblowych, złożonych nie tylko z zawodników naszego powiatu, ale również „zza między” - z Biskupca, Ciechanowa, Ełku, Przasnysza. Łącznie rozegrano 32 mecze. W eliminacjach grupowych wyłoniono odpowiednio pary ćwierćfinałowe i półfinałowe.

Opady deszczu pokrzyżowały turniejowy finisz. Doszło do dużego opóźnienia i mecze finałowe rozgrywane były już o zmierzchu i po zmierzchu na korcie położonym na osiedlu Leyka, który obecnie jako jedyny posiada sztuczne oświetlenie. Ostatni mecz (finał kategorii open) zakończył się po godz. 22.

Po zaciętym meczu zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju została para: Mariusz Daszewski (Rudka) i Andrzej Jemielita (Nowe Gizewo), która odzyskała puchar po zeszłorocznej przegranej w finale. Drugie miejsce zajęła para: Mariusz Radziszewski (Szczytno) i Adam Sado (Ciechanów).

W finale kategorii 50+ zwyciężyła para z Ełku: Paweł Daszkiewicz i Wojciech Kossakowski, która pokonała mieszkańców naszego powiatu: Ryszarda Dobkowskiego (Wielbark) i Jerzego Tyczyńskiego (Płozy).

Splendoru szczycieńskim rozgrywkom dodaje fakt, że jeden ze zwycięskich gości - Wojciech Kossakowski – to obecny poseł na Sejm RP. - Cieszy więc fakt, że znalazł czas i brał udział w naszym turnieju – podkreślają organizatorzy, którymi byli: Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy oraz Urząd Gminy Szczytno.