Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Odkryj tajemnice zrewitalizowanego zamku krzyżackiego w Szczytnie - nowe atrakcje już wkrótce!


Zamek krzyżacki w Szczytnie to jeden z ciekawszych zabytków historycznych w Polsce. W ostatnich latach przeszedł gruntowną renowację. Dzięki temu mieszkańcy naszego powiatu oraz goście mogą doświadczyć jego piękna i tajemnic na nowo. Ale to nie koniec zmian!


  • Data:

Właśnie zostały podpisane kolejne umowy na uatrakcyjnienie zamku. Prace mają być zakończone w ciągu 160 dni, co oznacza, że już podczas tegorocznych Dni i Nocy Szczytna mieszkańcy i turyści będą mogli doświadczyć nowych wrażeń.

 

W ramach inwestycji, przygotowane zostaną liczne atrakcje, w tym aplikacja AR ukazująca rekonstrukcję pomieszczeń w dawnym zamku, odlew makiety zamku wyposażony w opis w alfabecie Braille'a, wyposażenie obozowiska rycerskiego oraz zakup wyposażenia na potrzeby stałej wystawy.


Reklama

 

Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 560 000 zł, zamek krzyżacki w Szczytnie stanie się jeszcze bardziej fascynującym miejscem, zachęcającym turystów do odkrywania tajemnic przeszłości. Zatem, jeśli planujesz wakacyjną eskapadę lub weekendowy wypad, nie możesz przegapić tej okazji! Przyjdź i odkryj tajemnice zrewitalizowanego zamku krzyżackiego w Szczytnie.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama