Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Od marzeń do rzeczywistości. „Dwójka” będzie miała halę sportową


 

W sobotę, 30 marca na przebudowanym stadionie przy ulicy Śląskiej odbyła się konferencja prasowa, w której, poza burmistrzem Szczytna, wzięli udział Marcin Kulasek - sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz Ireneusz Nalazek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Katarzyna Ulatowska, dyrektor szkoły oraz przedstawiciel rady rodziców Marek Jóźwicki. Omówiono na niej plany budowy nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie.Przypomnijmy, że Szczytno ogłosiło już przetarg na budowę hali typu „Olimpia”. Jest to forma zadaszonego boiska wielofunkcyjnego. Obiekt ma być gotowy już w październiku tego roku.

 


Reklama

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 to jedyna miejska placówka, która do dziś nie ma hali sportowej z prawdziwego zdarzenia.

 

Środki na budowę hali miasto pozyskało w ubiegłym roku. Wysokość dofinansowania pochodzącego z rządowego programu „Olimpia” to 2,4 mln zł. Szacowany całkowity koszt inwestycji to ok. 3,5 mln złotych.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama