Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Ochman, Kordowska, Kaczmarczyk, Dyrda, Januszczyk, Nowociński, Czaplicka... Kto wójtem, kto burmistrzem?


Do wyborów samorządowych zostały niecałe trzy miesiące. Kampania wyborcza w naszym powiecie jest raczej senna, niemniej sprawdziliśmy, kto powalczy o najważniejsze samorządowe funkcje. Część kandydatów już się ujawniła. Ale z pewnością jeszcze nie wszyscy. Największa sensacja szykuje się chyba w Szczytnie. Nieoficjalnie mówi się, że o fotel burmistrza ma powalczyć Beata Januszczyk, dotychczasowa dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. I że nie będzie jedyną kobietą w tej gonitwie.Wybory samorządowe 2024 odbędą się 7 kwietnia - ogłosił premier Donald Tusk. W przypadku, gdy będzie to wymagane, druga tura głosowania będzie miała miejsce dwa tygodnie później, 21 kwietnia. W naszym powiecie wybierzemy trzech burmistrzów, pięciu wójtów oraz 19 radnych powiatowych, 105 radnych gminnych (w tym w gminach miejsko-wiejskich - Pasym i Wielbark) i 21 radnych miejskich (Szczytno).


Reklama

 

Reklama

Ruszyła giełda nazwisk osób, które będą ubiegały się o fotel burmistrzów i wójtów w naszym powiecie. Poza aktualnymi włodarzami, z wyłączeniem Grzegorza Zapadki, burmistrza Wielbarka, który definitywnie zrezygnował z ubiegania się o reelekcję, pozostali deklarują walkę o kolejną kadencję.

 

Z kim przyjedzie zmierzyć się aktualnym samorządowcom? To wciąż niepełna informacja, mimo że do wyborów samorządowych pozostało niewiele czasu. Nie wszyscy kandydaci się ujawnili, ale tych, o których już wiadomo, jest i tak sporo.

 

Szczytno

 

Sensacyjna informacja dotarła do naszej redakcji w sprawie wyborów w Szczytnie. O fotel burmistrza chcą ubiegać się dwie panie: Beata Januszczyk (aktualna dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie) oraz Elżbieta Czaplicka (jest związana z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego). Ale to nie koniec kandydatów, bo start w wyborach oficjalnie zadeklarował już Stefan Ochman (dyrektor w Porcie Lotniczym Olsztyn Mazury). Mówi się też o Arkadiuszu Marczaku (były radny miejski), Tomaszu Millerze (radny powiatowy), czy Pawle Krassowskim (miejski radny). Na giełdzie nazwisk pojawił się też Henryk Żuchowski, który próbował swoich sił do parlamentu, jest radnym sejmiku wojewódzkiego.

 

- Podkreślę to raz jeszcze: nie interesuje mnie ani fotel starosty, ani burmistrza – zapewnia jednak. - Nie mam takich aspiracji. Wszystko wskazuje na to, że ponownie będę ubiegł się o mandat radnego wojewódzkiego. - Ale na pewno Prawo i Sprawiedliwość, które reprezentuję, wystawi swoich kandydatów na burmistrza i wójta w Szczytnie i Rozogach – dodaje. - Szczegóły podamy za kilka dni.

 

Swojego kandydata ma wystawić też Ziemia Szczycieńska, którą reprezentuje były wicestarosta, a aktualnie radny powiatowy Marcin Nowociński.

 

- Kandydata mamy, poinformujmy o nim w najbliższym czasie – ucina rozmowę.

 

Z pewnością lista nie jest jeszcze zamknięta.

 

 

Wielbark

 

W Wielbarku o reelekcję nie będzie ubiegał się Grzegorz Zapadka. Pewnymi kandydatkami są Jerzy Szczepanek (wicestarosta szczycieński) oraz Robert Kwiatkowski (przewodniczący Rady Miasta Wielbark). Czy do tego grona dołączy ktoś jeszcze? Niewykluczone, bo wspomina się na przykład o Andrzeju Kimbarze (radnym miejskim).

 

Pasym

 

W Pasymiu w szranki z aktualnym burmistrzem Cezarym Łachmańskim chcą stanąć Marcin Nowociński oraz Elżbieta Dyrda (aktualna dyrektor szkoły w Pasymiu). O innych kandydatach na razie cisza.

 

Gmina wiejska Szczytno

 

Kontrkandydata, a właściwie kontrkandydatkę, na razie jedną, będzie miał wójt Sławomir Wojciechowski. Chęć ubiegania się o fotel wójta gminy Szczytno zgłosiła Agnieszka Kordowska (sołtys Nowego Gizewa). „Anonimowa” kampania wyborcza ruszyła już w gminie (pisaliśmy o pojawiających się ulotkach szkalujących aktualnego wójta) dlatego zapewne pojawią się w tej walce też inni kandydaci.

 

Gmina Świętajno

 

W gminie Świętajno na razie nie słychać o żadnym kontrkandydacie dla aktualnej wójt Alicji Kołakowskiej. Janusz Pabich, który rywalizował z nią w poprzednich wyborach, twierdzi, że tym razem nie będzie startował.

 

Gmina Rozogi

 

W gminie Rozogi wójt Zbigniew Kudrzycki na razie ma jednego pewnego kontrkandydata. To gminny radny Grzegorz Kaczmarczyk. Niewątpliwie jeszcze ktoś się ujawni, bo swojego kandydata chce wystawić Prawo i Sprawiedliwość.

 

Gmina Dźwierzuty

 

W gminie Dźwierzuty cisza. Wygląda na to, że Marianna Szydlik o reelekcję będzie ubiegła się „samotnie”.

 

Gmina Jedwabno

 

Podobnie jak w Świętajnie, przynajmniej na razie, jest w gminie Jedwabno. Co prawda aktualny wójt Sławomir Ambroziak na początku tej kadencji sugerował, że kończy samorządową karierę, ale wygląda na to, że jednak będzie ubiegał się o reelekcję. Na razie o potencjalnych kontrkandydatach w gminie nie słychać.Komentarze do artykułu

Kasia

Czaplicka gdyby nie ugrupowanie polityczne byłaby super

B.

Czaplicka, bez kompetencji, bez kwalifikacji. PiS w gescie rozpaczy zaczyna szorować po dnie

Otto

Brawo Beata!! W końcu konkretna kandydatura. Kobieta , która patrzy dalej niż czubek własnego nosa. Szkoda tylko, że dostanie miasto z tak olbrzymim zadłużeniem po K.M.

Anna

Przewodniczący Tomasz Łachacz jest jedynym poważnym kandydatem na nowego Burmistrza Szczytna. Trzeba wesprzeć tego Pana, to szansa dla miasta

Nie fer

Czemu Karol F wspiera tak bardzo Mańkowskiego skoro PO wystawiła swojego kandydata?

Gdzie Tomasz Łachacz ? PSL postawił na Beatę i słusznie gdyż Tomuś nie ma predyspozycji do pełnienia poważnej funkcji.

Marek

Panin Czaplicka super Burmistrz!

Optymista

Miejmy nadzieję że Grzegorz Kaczmarczyk zostanie wójtem Gminy Rozogi i zakończy ten marazm prezentowany przez wójta Kudrzyckiego oraz przewodniczącego Sypiańskiego. Obecna władza lansuje się że wyremontowała kawałek drogi lecz nie tym argumentem przekonają młodych ludzi do pozostania w Gminie Rozogi.Potrzeba nowych zakładów pracy,nowych mieszkań oraz nowej perspektywicznej wizji.Taką wizje przedstawia Grzegorz Kaczmarczyk.Mlody ambitny mężczyzna który wprowadzi kompetentne osoby do Rady Gminy

Widać że same przebojowe nazwiska

Coś tu nie tak.

W Pasymiu i Wielbarku też są radni miejscy !

Coś tu nie tak.

Jak to 21 radnych miejskich ?! W naszym powiecie są trzy miasta ( Szczytno, Pasym ,Wielbark).

Gość

Gmina Szczytno ma dobrego gospodarza

smutny

Dlaczego to wszystko takie jakieś - żałosne?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

To też może Cię zainteresować

Reklama


Komentarze

Reklama