Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Obejrzeli film z brutalnego pobicia. Wyrok w sprawie Nikodema i Oliwii w marcu


W Sądzie Okręgowym w Olsztynie zakończono postępowanie dowodowe w sprawie, w której Nikodem C. jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej dziewczyny, 18-letniej Oliwii. Do brutalnego pobicia doszło po urodzinowej imprezie dziewczyny. Oliwia przed własnym domem w Szczytnie została okrutnie skatowana. Mowy końcowe oskarżycieli i obrońców zaplanowano na 31 marca. Być może tego dnia zapadnie też wyrok w tej bulwersującej mieszkańców naszego powiatu sprawie.


  • Data:

Z ustaleń śledczych wynika, że przyczyną napaści miła być zazdrość. Nikodem C. miał nagle wybuchnąć i zachowywać się bardzo agresywnie. Chłopak nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że pobił Oliwię, ale nie chciał jej zabić.
 


Reklama

Na czwartkowej rozprawie (9 lutego) sąd odtworzył nagranie z monitoringu posesji rodziców dziewczyny, które uchwyciło moment pobicia.
 

- Sąd przez długi czas nie chciał odtworzyć tego nagrania, było to dla nas niezrozumiałe - mówi „Tygodnikowi Szczytno” pani Joanna, mama Oliwii. - W końcu po argumentach naszego prawnika i prokuratora zrobiono to. Film został przyjęty ciszą, bo naprawdę pokazuje ogrom tej tragedii i brutalność tego chłopaka. – dodaje.


 

W czwartek przesłuchano też dwoje ostatnich świadków – sąsiadkę rodziny Nikodema C. oraz przyjaciółkę Oliwii.

Reklama

Sąsiadka zeznała, że Nikodem był dobrym i spokojnym chłopakiem, a jego matka miała skarżyć się, że to Oliwia miała na niego zły wpływ.

Koleżanka Oliwii z kolei mówiła, że była świadkiem kilku sytuacji, w których reagował on wybuchowo i agresywnie.

 

Pełnomocnicy Oliwii domagają się 300 tys. zł zadośćuczynienia i pokrycia kosztów leczenia ortodontycznego. Mowy stron sąd zaplanował na koniec marca. Warto śledzić tę sprawę, aby dowiedzieć się, jak zakończy się ta tragiczna historia.

 

Przypomnijmy. Do pobicia doszło w nocy z soboty nie niedzielę (13/14 listopada 2021 roku). Oliwia wspólnie ze swoją koleżanką zorganizowały 18 urodziny w jednej z sal bankietowych pod Szczytnem.

 

 

 Komentarze do artykułu

qwe

\"może gdyby mamusia zaprowadziła do specjalisty jak ją poszarpał na swoich urodzinach\" - ladne rzeczy wychodzą. Jakby zaprowadzili go do specjalisty to by teraz tlumaczyli ze przeciez on biedulek sie leczy i to napewno leki mu zaszkodzily.. Powinien siedziec i to jak najdlużej. Ciekawe co by jeszcze policja znalazla jakby prześwietliła dokladniej tego Nikodema

do Teresa i Gość

ludzie idźcie się leczyć . Żenada. \"ona biega z innymi\" i to jest usprawiedliwienie kata , może gdyby mamusia zaprowadziła do specjalisty jak ją poszarpał na swoich urodzinach to nie skatowałby dziewczyny ,która ma prawo \"biegac z innymi \" do woli ,bo nic złego nie zrobiła.

Malgorzata

Jakie ma znaczenie to, czy chciał czy nie chciał? Zrobił to. Skatował, powybijał zęby, zniekształcił twarz. Mój kolega miał wywrotę na hulajnodze a blizny widać do dzisiaj. Twarz pobita na miazgę NIGDY nie dojdzie do siebie. Do Teresa igość przed nią: ona cudem przeżyła, a wy wypisujecie bzdury o zwolnieniu go. Dlaczego sąd nie chciał odtworzyć nagrania? Skandal.

qwe

Tez mi sie wydaje ze gosc i teresa to ta sama osoba widac ze wjechalo prawnicze pranie mózgu \"kochał i w poczuciu odrzucenia tak bardzo źle postąpił\" = \"brutalnie skatował\" ciekawe którą wersje można zobaczyć na nagraniu z monitoringu

qwe

Na szczescie to sad oceni jego zachowanie na podstawie materialu dowodowego a nie sąsiadka. Jak wyjdzie za 8 lat to jeszcze zdąrzy iść do pracy.

Do Teresa i Gość

O komentarz niemal idenryczny - jedna i ta sama osoba, czyżby matka albo ktoś z rodziny? Odwróćmy stację- to twój synuś zostaje brutalnie pobity, skatowany, zostawiony pod drzwiami własnego podwórka- bo zerwał z dziewczyną, więc nasłała na niego bandziora, no przecież biedna miała prawo, czuła się odrzucona. Też byś powiedziała, że powinna już wyjść? Że już się nasiedziała? Pewnie nie. Żądanie najwyższego wymiatu kary by było.

Ciekawe

Jak łatwo przychodzi usprawiedliwianie agresji. Co by było gdyby każdy odrzucony człowiek katował osobę, która przyczyni się do jego trudnych emocji?!

Polak

Brutali i katow trzeba karac .to premedytacja.niezaleznie od wieku.dac przyklad innym,by do glowy takie durne pomysly nie wpadaly!!!

elo

No to ze nie chcial zabic i byl to taki super grzeczny chlopak to dlatego dostanie nie wiecej niz 8 lat, pewnie mniej.

Teresa

To wielkie nieszczęście dla obojga tych młodziutkich ludzi. Jednak na pewno nie chciał zabić. Przesadne oskarżenie. Ona już biega z innymi a on już swoje odsiedział i powinien mieć szansę na kontynuację nauki i pracę ,bo z czego spłaci zobowiązania?

Gosc

Na pewno nie chciał zabić. Myślę że nawet nie chciał pobić ale zrobił to w afekcie w wyniku splotu zdarzeń i poczucia odrzucenia a przecież to taki młody chłopak. Szkoda ich oboje .A on już odsiedział swoje , i powinien mieć szansę na dalszą naukę i pracę aby zadośćuczynić poszkodowanej partnerce, którą kochał i w poczuciu odrzucenia tak bardzo źle postąpił.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama