Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

O miejskich sesjach, lasach i partyjnych pojedynkach – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Tym razem felietonista „Tygodnika Szczytno” porusza tematy związane z obradami sesji Rady Miejskiej w Szczytnie, partyjnych pojedynkach oraz mazurskimi lasami...


  • Data:

1. Nasze mazurskie lasy warto przemierzać o każdej porze roku, a tym bardziej teraz, gdy panuje „złota jesień”, jest nie tylko malowniczo i naprawdę ciekawiej niż w południowoamerykańskiej dżungli (wiem co piszę), można się natknąć jeszcze na zupełnie spore ilości grzybków, pogapić z otwartą gębą na widziane już wiele razy, a ciągle na nowo odkrywane fragmenty puszczy, zaczerpnąć sterylnie czystego powietrza i… spotkać w głębi kniei dawno niewidzianych znajomych, co mi się właśnie przydarzyło.

 

2. Korespondencyjne pojedynki telewizyjne liderów dwóch największych partii politycznych dostarczają tym, którzy je śledzą sporo zabawy, a ze swojej strony bardziej niż słuchanie oklepanych od dawna banałów interesuje mnie publika tych partyjnych spędów niezależnie czy ich ściśle wyselekcjonowani uczestnicy zwiezieni zostali autokarami z całej okolicy, czy dotarli sami bez instytucjonalnej pomocy, bo z jednej strony rzuca się w oczy fanatyczny entuzjazm i kult wodzunia, a z drugiej raczej szczere zatroskanie dzisiejszym dniem oraz przyszłością kraju i w tym widzę dziś główną różnicę pomiędzy stronami ciągle „podkręcanego” przez tzw. polityków konfliktu.


Reklama

Reklama

 

3. Kiedyś jeszcze mnie to ciekawiło i w miarę wolnego czasu oglądałem sesje naszej prześwietnej rady miejskiej, co mi jednak już dość dawno przeszło, bo z góry wiadomo kto co powie, kto jak zagłosuje, kto komu po chamsku „przywali” czyli jak to kiedyś mówiono poziom „magla”, a porównanie to tym bardziej wydaje się uzasadnione od momentu, gdy dwie przeku… tfu, szanowne panie radne odwołały się w trakcie wymiany argumentów do swojego wieku czego im gratuluję, niżej już chyba upaść nie można.

WAMKomentarze do artykułu

wiesław mądrzejowski

Jak to nic nie wynika panie Internauto? Przeczytał Pan, poczuł potrzebę wypowiedzenia się i bardzo się cieszę bo o to mi właśnie chodzi . Pozdrawiam.

Internauta

Takie tam pierdoły w trzech punktach, bez składu i ładu, nic z nich nie wynika, takie pisanie na odp....l

Śmieszek

Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu - taka jest nasza rada - i co na to Panie poradzisz? A tak w ogóle to cytat z Leca, bo panie mogłyby mnie pozwać.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama