Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

OSP Trelkowo awansowała do strażackiej pierwszej ligi


Od 1 maja OSP Trelkowo awansowała. Jest już jednostką działająca w Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To wielkie wyróżnienie i uznanie dla całej jednostki oraz dowód na ich wysoką jakość i profesjonalizm.- Pewnie że jesteśmy dumni – mówi z uśmiechem druh Adam Pasztaleniec, prezes OSP Trelkowo. - Droga do KSRG nie była łatwa. Nie trwała kilka miesięcy, a kilka lat. Musieliśmy spełnić wymagania osobowe, sprzętowe i szkoleniowe. Ten sukces to zasługa każdego druha i druhny z naszej jednostki. Mamy świetnych ludzi. Jestem z nich dumny – dodaje.

 

OSP Trelkowo powstała prawdopodobnie na przełomie 1947-1948 roku. Niestety, nie przetrwała zmian ustrojowych.


Reklama

 

- Jednostka została reaktywowana dopiero w 1998 roku – mówi prezes Pasztaleniec. - Dziś mamy 24 członków, z czego 16 bojowych, czyli w pełni wyszkolonych.

 

W jednostce działają też trzy kobiety. Jedna z nich, żona prezesa, jeździ nawet do akcji. Trzon jednostki to byli i obecni żołnierze.

 

OSP Trelkowo dysponuje średnim samochodem gaśniczym oraz autem i łodzią do ratownictwa nawodnego.

Reklama

 

- Ale to nie sprzęt jest najważniejszy w takich jednostkach, a ludzie i naprawdę nie wstydzę się tego powiedzieć – mówi druh Pasztaleniec. - W skali roku wyjeżdżamy średnio do około 30 akcji – dodaje. - Na razie jedno nasze marzenie się spełniło, liczymy, że kolejne też zrealizujemy – mówi tajemniczo.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama