Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

OSP Trelkowo awansowała do strażackiej pierwszej ligi


Od 1 maja OSP Trelkowo awansowała. Jest już jednostką działająca w Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To wielkie wyróżnienie i uznanie dla całej jednostki oraz dowód na ich wysoką jakość i profesjonalizm.- Pewnie że jesteśmy dumni – mówi z uśmiechem druh Adam Pasztaleniec, prezes OSP Trelkowo. - Droga do KSRG nie była łatwa. Nie trwała kilka miesięcy, a kilka lat. Musieliśmy spełnić wymagania osobowe, sprzętowe i szkoleniowe. Ten sukces to zasługa każdego druha i druhny z naszej jednostki. Mamy świetnych ludzi. Jestem z nich dumny – dodaje.

 

OSP Trelkowo powstała prawdopodobnie na przełomie 1947-1948 roku. Niestety, nie przetrwała zmian ustrojowych.


Reklama

 

- Jednostka została reaktywowana dopiero w 1998 roku – mówi prezes Pasztaleniec. - Dziś mamy 24 członków, z czego 16 bojowych, czyli w pełni wyszkolonych.

 

W jednostce działają też trzy kobiety. Jedna z nich, żona prezesa, jeździ nawet do akcji. Trzon jednostki to byli i obecni żołnierze.

 

OSP Trelkowo dysponuje średnim samochodem gaśniczym oraz autem i łodzią do ratownictwa nawodnego.

Reklama

 

- Ale to nie sprzęt jest najważniejszy w takich jednostkach, a ludzie i naprawdę nie wstydzę się tego powiedzieć – mówi druh Pasztaleniec. - W skali roku wyjeżdżamy średnio do około 30 akcji – dodaje. - Na razie jedno nasze marzenie się spełniło, liczymy, że kolejne też zrealizujemy – mówi tajemniczo.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
    Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

    Iga


    2023-09-28 20:19:36
  • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
    To tzw ślizgacze już wszędzie był.

    Artur Ansjon


    2023-09-28 17:46:40
  • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
    Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

    ja


    2023-09-28 07:16:28
  • Wojenka o działki nad Marksobami
    Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

    Wyborca z wyboru


    2023-09-28 04:46:40
  • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
    I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

    Polak


    2023-09-27 19:02:36
  • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
    To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

    marian


    2023-09-27 13:53:49
  • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
    Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

    emryt


    2023-09-27 12:36:06
  • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
    Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

    Ona


    2023-09-27 12:35:03
  • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
    Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

    senior


    2023-09-27 10:46:14
  • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
    Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

    wolf


    2023-09-27 08:33:51

Reklama