Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Nowy Dwór i Lesiny Wielkie na czele (zdjęcia)


Strażacy z OSP Nowy Dwór są najlepszą jednostką OSP w gminie Jedwabno. Wygrali zawody pożarnicze. Z kolei w gminie Wielbark bezkonkurencyjni są ochotnicy z OSP Lesiny Wielkie. Młodzieżowa ekipa OSP Szuć była jedyna, a więc i najlepsza. Podczas zawodów Marek Trędowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jedwabno wyróżniony został Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.Strażacy z gmin Jedwabno i Wielbark rywalizowali w Międzygminnych Zawodach Pożarniczych w Jedwabnie. Zawody rozegrano w niedzielę, 7 lipca, podczas Dni Jedwabna. W imprezie wzięło udział siedem „dorosłych” jednostek OSP i jedna młodzieżowa.


Reklama

 

Ochotnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Kontrolę nad zawodami sprawowali zawodowcy ze Szczytna: mł. bryg. Łukasz Godlewski oraz mł. bryg. Zbigniew Stasiłojć.

 

W gminie Jedwabną najlepiej zaprezentowała się OSP Nowy Dwór, która uzyskała 102,94 punktów. Druga była OSP Jedwabno (117,63), trzecia OSP Burdąg (139,60), a czwarta OSP Szuć (152,41).

 

Zwycięską ekipę tworzyli: Arkadiusz Żebrowski, Wiktor Grzegorczyk, Marek Piórkowski, Łukasz Łukaszewski, Karol Łukaszewski, Sebastian Wojciukiewicz, Tomasz Łukaszewski, Paweł Żebrowski.

Reklama

 

W gminie Wielbrak bezkonkurencyjni byli strażacy z Lesin Wielkich. Uzyskali 116,16 pkt. Drugie miejsce zajęli ochotnicy z Wesołowa (134,74), a trzecie z Wielbarka (167,96).

 

Skład OSP Lesiny Wielkie: Adrian Olender, Paweł Mróz, Dariusz Deptuła, Sławomir Brakoniecki Stanisław Zawrotny, Marcin Zyśk, Karol Olender, Mateusz Draba.

 

W zawodach wzięła udział też jedna drużyna młodzieżowa (do lat 18), która reprezentowała OSP Szuć: Piotr Kowalczyk, Bartosz Piórkowski, Konrad Dąbrowski, Łukasz Krajza, Jakub Modrzejewski, Maciej Modrzejewski, Jakub Deptuła, Michał Łukaszewski, Marek Krajza.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama