Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Nowoczesny i innowacyjny przedsiębiorca zainwestował w strefie


Dzięki Marcinowi Nowocińskiemu i Robertowi Rubakowi ze stowarzyszania Ziemia Szczycieńska do naszego powiatu wkroczył nowy inwestor. Kupił zakład po Frenoplaście w specjalnej strefie ekonomicznej w Korpelach. Łącznie spółka Mieszała System chce zainwestować w ten teren 10 mln zł. Prace inwestycyjne już trwają. Firma z branży inżynieryjno-sanitarnej działalność ma zacząć na początku przyszłego roku. Docelowo pracę ma tam znaleźć nawet 100 osób.- Właściciela spółki znam od dobrych 15 lat – mówi Robert Rubak, viceprezes stowarzyszania Ziemia Szczycieńska. - Co ciekawe, to były mieszkaniec Kolonii w gminie Świętajno. W wieku 16 lat wyjechał do szkoły na Śląsk i tam został. Prowadził firmę w Dąbrowie Górniczej, ale wciąż mówił, że chętnie wróciłby w rodzinne strony. Przy jednej z takich prywatnych rozmów powiedziałem, że chętnie mu w tym pomogę. Że znajdę mu miejsce na przeniesienie zakładu i produkcji. Śmiał się i nie bardzo w to wierzył – wspomina pan Robert.

 

W swój plan Robert Rubak wtajemniczył przyjaciela ze stowarzyszania Ziemia Szczycieńska, byłego wicestarostę Marcina Nowocińskiego, który od lat działa w branży geodezyjnej. Obaj panowie zaczęli szukać odpowiedniej działki dla firmy Janusza Mieszały.

 

- W oko wpadł nam pusty od siedmiu lat zakład po Frenoplaście – mówi Marcin Nowociński. - Zaczęliśmy sprawdzać warunki techniczne tego terenu i możliwości dostosowania biurowca i hali do potrzeb produkcyjnych firmy Mieszała System. W końcu przywieźliśmy tu szefa spółki z Dąbrowy Górniczej. Obejrzał teren, budynki i powiedział, że ma ciekawą propozycję w okolicy Mławy. Trochę nas to zmartwiło, bo naprawdę bardzo zależy nam na tym, aby tacy inwestorzy i takie firmy inwestowały w naszym powiecie, w Szczytnie.


Reklama

 

- Wójt podmławskiej gminy nie chciał wypuścić naszego inwestora ze swojego gabinetu – śmieje się Robert Rubak. - Tak zależało mu na tym, aby to właśnie na ich terenie zainwestował. Na szczęście w tej decyzji duże znaczenie miał też sentyment i nasze prywatne relacje – dodaje. - Inwestor zdecydował się na działkę i budynki w Koropelach. Co ciekawe, kupił też działkę w Nowym Gizewie i tu buduje swój dom.

 

Firma Mieszała System to bardzo innowacyjne przedsiębiorstwo z branży inżynieryjno – sanitarnej. W zakładzie w Koropelach został już na przykład zainstalowany najnowocześniejszy system wentylacji produkcyjnej w Europie.

 

Teren i zakład po Frenoplaście udało się kupić za 2,8 mln zł. Ale inwestor w przybudowę i dostosowywanie linii produkcyjnej do swoich potrzeb zamierza zainwestować łącznie 10 mln zł. Prace już trwają.

 

- Są właściwie na ukończeniu – mówi Marcin Nowociński. - Pilotowaliśmy wszystkiej procedury, również te prawne, był to długotrwały i dość skomplikowany proces. Na szczęście zakończony pełnym sukcesem. Do prac budowlanych i remontowych zaangażowaliśmy lokalne firmy. Pan Janusz, właściciel firmy, doskonale to czuje. Wie, że lokalność i współdziałanie jest istotnym elementem. Oby takich przedsiębiorców - inwestorów było jak najwięcej na naszym terenie. Firma ma do dyspozycji 3-hektarową działkę. Na jej części planowane jest postawienie kolejnej linii produkcyjnej.

Reklama

 

Marmurex System, a obecnie Mieszała System spółka z o.o. jest rodzinną firmą działającą na rynku od 1996 roku. Zajmujemy się przetwórstwem żywic poliestrowych oraz produkcją wyrobów z laminatów poliestrowo-szklanych. W 2006 roku firma uruchomiła produkcję szczelnych przejść kanalizacyjnych na bazie żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym (GRP), stosowanych w systemach kanalizacji sanitarnej i burzowej. Jest też przedstawicielem krajowym firmy Bentex-Plast - producenta wkładek z PP i GRP do studzienek kanalizacyjnych.

 

- Podziękowania należą się też wójtowi gminy Szczytno i staroście szczycieńskiemu, że podeszli do tego inwestora bardzo przychylnie. Dzięki temu wszystkie urzędnicze sprawy poszły sprawnie, co też było nie bez znaczenia dla tej inwestycji – mówi Marcin Nowociński.Komentarze do artykułu

Adalbert

Brawo dla ludzi, że przyciągają biznes do Szczytna,ale co robią radni albo ten nieudaczny i śmieszny burmistrz, przecież oni biorą nasze pieniądze

Krajan

Nie chcę podejrzewać tu jakichś niecnych działań typu: ja ci w czymś pomogę, ale ja coś z tego będę miał. Ludzie - nawet, jak chcecie coś dobrego zrobić po znajomości - to nie wywieszajcie tego na sztandarach! Co tu jeszcze może załatwić Nowociński i \"Ziemia Szczycieńska\"? Może ja się zapytam bezpośredni, co mogę w strefie sobie szybko i bez problemów załatwić - i kogo o to pytać? Ziemię Szczycieńską?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama