Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Nowe życie pasymskiej wieży ciśnień. Inwestycja z optymistycznymi perspektywami


W pasymskim krajobrazie, jedno z najcenniejszych zabytków, wieża ciśnień, szykuje się do rewitalizacji. 20 grudnia 2023 r. Gmina Pasym i Fundacja "Most the Most" podpisały umowę dotyczącą wsparcia finansowego, mającego przywrócić blask tej unikalnej budowli wraz z przylegającym budynkiem łaźni miejskiej. To krok w kierunku ożywienia lokalnych walorów historycznych i przyrodniczych.Ostatnie dni grudnia 2023 r. przyniosły dobre wieści dla Pasymia. Gmina Pasym podpisała umowę z Fundacją "Most the Most" w sprawie wsparcia finansowego dla projektu przywrócenia życia Wieży Ciśnień i budynku łaźni miejskiej. Umowę parafował między innymi burmistrz Cezary łachmański.

 

Umowa zakłada przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych. Celem inwestycji jest nie tylko przywrócenie dawnej świetności, ale także stworzenie przestrzeni o nowych funkcjach społecznych. Projekt skupi się na promocji lokalnych walorów, zarówno tych o charakterze historycznym, jak i przyrodniczym.


Reklama

 

Wartość prac to 1.325.000,00 zł, z czego 1.000.000,00 zł to dofinansowanie,

 

Decyzja o rewitalizacji wieży ciśnień to rezultat wspólnych działań i determinacji zarówno Gminy Pasym, jak i Fundacji "Most the Most". To także efekt działań Stowarzyszenia Motocyklowo–Eksploracyjnego MAZUR z Pasymia, którego członkowie wnieśli znaczący wkład w lobbowanie dla tego projektu.

Reklama

 

Burmistrz Miasta Pasym, Cezary Łachmański, nie szczędził słów uznania i podziękowań pod adresem Prezesa Zarządu Fundacji oraz członków Stowarzyszenia za ich zaangażowanie i determinację. Jest duża szansa, że wieża ciśnień, zaniedbana dotychczas, zyska nowe życie...Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama