Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Nowe władze Akademii Policji w Szczytnie. Generał Klonowska nie jest już komendantem-rektorem


Zmiany w kierownictwie Akademii Policji w Szczytnie. Zarówno generał Iwona Klonowska, jak i jej zastępca inspektor Andrzej Żyliński nie są już komendantami-rektorami jedynej wyższej policyjnej uczelni w Polsce. Na razie pełniącą obowiązki Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie została mł. insp. dr Monika Porwisz.Z informacji serwisu o2.pl wynika, już w poniedziałek, na biurku komendanta głównego, Marka Boronia, pojawiły się raporty o zwolnienie ze służby komendant-rektor Akademii Policji w Szczytnie i jej zastępcy. Boroń oba raporty podpisał.

 

Nadinsp. Iwona Klonowska zarządzała szkołą od roku 2020. To ona podniosła status policyjnej uczelni ze szkoły wyższej do poziomu akademii.


Reklama

Wraz z jej odejściem, ze służby odszedł również insp. Andrzej Żyliński.

 

Obowiązki Komendanta-Rektora powierzono młodszej inspektor dr Monice Porwisz. To wieloletni dydaktyk uczelni, wykładowca prawa. Ostatnio zajmowała stanowisko prorektora.

 

Wcześniej ze stanowiska zdecydowała się odejść też kanclerz uczelni insp. Agnieszka Leśniewska. Jej obowiązki pełni asp. Anna Pepłowska.

Reklama

 

Komendanta Rektora Akademii Policji w Szczytnie powołuje Minister Spraw Wewnętrznych. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama