Krzysztof Karwowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie został wybrany na przewodniczącego sekcji banków spółdzielczych w Związku Banków Polskich. Był jedynym zgłoszonym kandydatem.
Zrzeszenie Banków Polskich reprezentuje praktycznie całe środowisko, na które składają się wszystkie banki, tak komercyjne, jak i spółdzielcze, a także ich sektorowe zrzeszenia. Członkowie działają w trzech sekcjach. Dwie obejmują banki komercyjne podzielone według ich wielkości, trzecia – banki spółdzielcze. I przewodniczącym właśnie tej ostatniej, na posiedzeniu 13 kwietnia, został Krzysztof Karwowski. Był jedynym zgłoszonym kandydatem w miejsce poprzednika, który „awansował” do funkcji wiceprzewodniczącego całego Związku.
- O nominacji dowiedziałem się tydzień wcześniej, bo zwykle takich spraw nie zostawia się na ostatnią chwilę, niemniej propozycja objęcia tej funkcji była dla mnie zaskoczeniem – mówi prezes szczycieńskiego banku.
Funkcja to dość prestiżowa i dość czasochłonna. Spotkania członków sekcji odbywają się co dwa miesiące, czasem co miesiąc. Dodatkowo, automatycznie Krzysztof Karwowski został członkiem Rady Związku.
Banków spółdzielczych w Polsce jest kilka setek. W Związku Banków Polskich uczestniczą albo indywidualnie, albo poprzez reprezentacje zrzeszeń, w których uczestniczą. To ten sektor bankowości, który ma największy wpływ na gospodarkę – jak mówi pan Krzysztof – powiatową. Banki spółdzielcze obsługują bowiem 20% MŚP, 60% rolników oraz odpowiadają w 40% za finansowanie jednostek samorządu terytorialnego.
Zasadniczym celem Związku jest dbałość o interes banków, co przekłada się m.in. na mniejszy czy większy udział w procesie legislacyjnym, który bankowości dotyczy, dbałość o wizerunek czy promocję.
- W tej chwili i właściwie już zawsze, ogromnym, ciągłym wyzwaniem i to oczywiście dla całego sektora bankowego niezmiennie pozostaje konieczność podejmowania działań w zakresie cyberbezpieczeństwa, nieustająca edukacja klientów w tym obszarze, ale także działania zmierzające do adekwatnej legislacji, a w następstwie orzecznictwa sądowego w tym zakresie. Ponadto ważnym elementem dla całego sektora bankowego jest dbałość o tworzenie dobrych rozwiązań prawnych, które jego dotyczą i tutaj na pewno istotną kwestią pozostanie wspomniana już transformacja WIBOR’u na WIRON czy zmiana przepisów związanych z tworzeniem rezerw odnoszących się do kredytów – mówił Krzysztof Karwowski podczas posiedzenia, na którym powierzono mu nową funkcję.
Prezes szczycieńskiego BS związany jest z bankowością, z 5-letnią przerwą, od 1996 roku. Jego i banku aktywność jest w powiecie powszechnie znana, a BS niewątpliwie plasuje się na czołowym miejscu w gronie tych wszystkich większych czy mniejszych lokalnych instytucji, które uczestniczą we wszelkich powiatowych (i nie tylko) wydarzeniach.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33