Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Nowa infrastruktura wodno-kanalizacyjna na horyzoncie


Aż osiem firm chce zająć się gospodarką wodociągową i kanalizacyjną w gminie Świętajno. Urzędnicy właśnie otworzyli oferty na budowę sieci, między innymi w: Piasutnie, Spychowie, Jerutkach i Kolonii.- Przetarg był jeden, ale podzielony na dwie części: na zakres wodociągowy i zakres kanalizacyjny – wyjaśnia Wojciech Lenkiewicz z Urzędu Gminy Świętajno. - Łącznie inwestycja składa się z siedmiu zadań, na które dostaliśmy dofinansowanie z Polskiego Ładu.

 

Najkorzystniejszą ofertę na część wodociągową, czyli budowę wodociągów w: Piasutnie, Jerutkach, ulicy Juranda w Spychowie i Kolonii, złożyła firma Bastem Marcin Basek – kwota 674 tys. zł. Najdroższą, i kolosalnie różniącą się od najniższej, dała firma Estetyka Ostrołęka - 2 mln 153 tys. zł.


Reklama

 

Reklama

Z kolei budowę sieci kanalizacyjnej w Piasutnie i na ulicy Juranda w Spychowie najniżej wyceniła firma Sanprod z Ostrołęki – 525 tys. zł. Najdroższa była oferta Estetyki Ostrołęka - 1 mln 42 tys. zł.

 

- Analizujemy oferty. Gdy będziemy mieli pewność, że wszystko jest w porządku, podpiszemy umowę z wykonawcami, którzy będą mieli 14 miesięcy na wywiązanie się z umowy – mówi Lenkiewicz. - Myślę, że jest to kwestia najbliższych dni – dodaje.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama