Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Novum w gronie najlepszych na świecie, promują się w Dubaju


Od garażu w Gromie do udziału w Wystawie Światowej EXPO 2020 – taką drogę, zaledwie w ciągu ćwierćwiecza, pokonała grupa Novum ze Szczytna. Pawilon Polski w Dubaju to miejsce prezentacji tego, czym Polska może się poszczycić na arenie międzynarodowej, tego co ma najlepszego. I właśnie w gronie najlepszych znalazło się szczycieńskie przedsiębiorstwo.- To dla nas ogromny prestiż i wyróżnienie – mówi twórca grupy Novum Sławomir Chmieliński. - Za przygotowanie obecności Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która przeprowadziła swoisty konkurs dla polskich przedsiębiorstw. Zgłosiliśmy się, podobnie jak kilka tysięcy innych polskich firm. Po wielu procedurach weryfikacyjnych zostaliśmy oficjalnym partnerem wyposażenia polskiego pawilonu.

 

Warto wspomnieć, że przygotowania to udziału Polski w Expo 2020 trwały aż cztery lata. To ogromne wyzwanie dla organizatorów. Można się o tym przekonać na przykład śledząc ich przebieg na specjalnym profilu fb – Polska Expo 2020 czy internetowych stronach rządowych.

 

 

Trzeba też przyznać, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu stanęła na wysokości zadania. Sam polski pawilon, ze swoją niezwykłą architekturą, w rankingu najciekawszych obiektów wystawowych zajął 17 miejsce, a w EXPO 2020 biorą udział aż 192 państwa. Podkreślić należy, że światowa wystawa po raz pierwszy została zorganizowana w kraju arabskim, a Dubaj w Zjednoczonych Emiratach to jedno z najatrakcyjniejszych i najbogatszych miast, a może i najbogatsze.

 

Z tego też zapewne powodu gospodarze postawili sobie za punkt honoru, by tegoroczne EXPO 2020 (formalnie miało się odbyć w roku ubiegłym), stało się wydarzeniem, które przyćmi wszystkie poprzednie i przyszłe światowe wystawy. Tym wyzwaniom i oczekiwaniom sprostało szczycieńskie Novum, z którego ofertą i możliwościami zapoznają się wszyscy zwiedzający. Firmowa wystawa – plac zabaw – został bowiem usytuowany tuż przy głównym wejściu do polskiego pawilonu.


Reklama

 

- Na specjalnej tablicy, na której wymienieni są oficjalni partnerzy, zajmujemy pierwsze miejsce – nie kryje zadowolenia Sławomir Chmieliński. - To dowód uznania ze strony głównego organizatora za to, że chyba jako jedyna firma, która przygotowywała swoje ekspozycje, zrobiliśmy to perfekcyjnie, sprawnie i przed wyznaczonym terminem.

 

Wyposażenie placu zabaw w Dubaju zostało w Novum przygotowane specjalnie na tę okoliczność. W pełni komponuje się z głównymi hasłami, jakie towarzyszą EXPO 2020, a są to: „Możliwości", „Mobilność" i „Zrównoważony rozwój". Z kolei motywem przewodnim polskiej prezentacji stała się... migracja ptaków, które po wyraju zimują między innymi właśnie w obszarach krajów arabskich. Jak tłumaczą organizatorzy, ta ptasia migracja stanowi symbol, który można przypisać każdej dziedzinie współpracy na arenie międzynarodowej: wymianie produkcyjnej, handlowej, tyrystyce, kulturze...

 

Do ptasiej migracji i jej symboliki nawiązują też elementy wyposażenia placu zabaw, przygotowane przez Novum. Na przykład wśród urządzeń znalazła się "Kostka - planetarium" - wyjątkowe urządzenie, wewnątrz którego, po położeniu się na macie, można podziwiać obracającą się kulę ziemską. Na zewnętrznych ściankach znalazły się gry manipulacyjne oraz instrument muzyczny, na którym można zagrać prawdziwą melodię.

 

Reklama

 

EXPO 2020 zostało oficjalnie otworzone 1 października. Trwać będzie aż pół roku. To gwarancja, że o szczycieńskim Novum dowie się co najmniej kilka milionów ludzi z całego świata. Dubaj już kilka lat temu był siódmym miastem na świecie, najliczniej odwiedzanym. Tylko w 2017 roku gościł sporo ponad 16 milionów turystów. Niewątpliwie EXPO 2020 przyciągnie ich znacznie, znacznie więcej.

 

Obecnie w Dubaju firmę Novum reprezentuje Igor Chmieliński. Jak podkreśla – plac zabaw cieszy sią ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Jest wręcz oblegany. To dowodzi, że przygotowanie stref dla najmłodszych było tzw. strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, że o atrakcjach dla dzieci pamiętało niewiele krajów.

 

O wrażeniach i korzyściach, jakimi EXPO 2020 może zaowocować, nie tylko dla Novum, ale pośrednio także dla Szczytna i regionu, Igor Chmieliński opowie, gdy wróci.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama