Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Nocne „zakupy” na całego. „Włamanie autem” do Stokrotki w Rozogach. Łupem 3 flaszki alkoholu (wideo, zdjęcia)


Do niecodziennego włamania doszło w nocy z czwartku na piątek w Rozogach. Mieszkaniec gminy staranował drzwi sklepu Stokrotka, aby "zrobić zakupy". Zdarzenie uchwyciły kamery monitoringu, a policja szybko ustaliła tożsamość sprawcy.


 

 

W piątek, 21 czerwca, około godziny 2:30, dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamanie do sklepu w Rozogach. 52-letni mężczyzna wjechał swoim Audi w drzwi wejściowe Stokrotki. Po wejściu do środka zabrał trzy butelki alkoholu i spokojnie opuścił miejsce zdarzenia.

 

Szybka reakcja policji

Przybyli na miejsce policjanci zastali wyłamane drzwi do sklepu. Analiza nagrań z monitoringu pozwoliła na szybkie wytypowanie i zatrzymanie sprawcy jeszcze tego samego dnia.

 

- To 52-letni mieszkaniec gminy Rozogi, przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia - mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz jego dalszy los leży w rękach sądu. Za takie przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Nie polecamy takich zakupów

Policja przypomina, że "zakupy" po zamknięciu sklepu mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami prawnymi. Warto przemyśleć swoje decyzje, zanim wpadnie się na tak ryzykowny pomysł.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama