Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Nikodem C. stanął, przed sądem. Ruszył proces mężczyzny oskarżonego o próbę zabójstwa Oliwii


W czwartek, 18 sierpnia przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Nikodema C. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny ze Szczytna. Nikodem C. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. W złożonych przed Sądem wyjaśnieniach przyznał się jedynie do pobicia dziewczyny, ale nie do usiłowania dokonania jej zabójstwa. W tym samym dniu Sąd przesłuchał w charakterze świadka dwoje pokrzywdzonych.


  • Data:

Nikodem C. przyznał się jedynie do pobicia 18-letniej Oliwii. Przed sądem tłumaczył, że nie byłby w stanie zabić człowieka. Mówił, że gdy zrozumiał, co zrobił przestał bić swoją dziewczynę.

 

Mężczyzna nie przyznał się też do pobicia Kacpra S. Zasłaniał się niepamięcią.

Pełnomocnik Oliwii M. wniósł o zasądzenie na jej rzecz 200 tys. zł. zadośćuczynienia. Kacper S. chce 50 tys. zadośćuczynienia.

 

Brutalne pobicie Oliwii wstrząsnęło mieszkańcami naszego powiatu. Ale brutalnością ataku oraz obrażeniami 18-latki zszokowani byli nawet śledczy.

Sporo rzeczy widać na na nagraniu z monitoringu posesji należącej do rodziców dziewczyny. Widać na nim, że Oliwia była duszona, kopana po głowie i uderzana pięściami. Dziewczyna straciła siedem zębów, doznała wielu złamań twarzoczaszki, miała urazy na rękach i korpusie.

Nikodem C. po skatowaniu dziewczyny wrócił do domu, przebrał się. Potem został zatrzymany przez policjantów.

 

Podczas pierwszej rozprawy sąd przesłuchał pokrzywdzonego Kacpra S. oraz Oliwię M. Chłopak opowiadał, że Nikodem C. jednym ciosem złamał mu zęba i połamał szczękę. Powodem, dla którego został zaatakowany miała była zazdrość Nikodema C. Oskarżony spokojnie słuchał tych wyjaśnień.

 

Jak podaje www.tko.pl „pełnomocnik Oliwii M. i prokurator poprosili, by dziewczyna była przesłuchiwana pod nieobecność oskarżonego. Argumentowali, że cierpi ona na zespół stresu pourazowego i nie ma sensu narażanie jej na niepotrzebny, dodatkowy stres. Sprzeciwiali się temu obrońcy Nikodema C. mówiąc, że to narusza prawo do obrony. Sąd decydował o przesłuchaniu dziewczyny pod nieobecność oskarżonego.

 

 

Oliwia M. powiedziała sądowi, że jej chłopak wszczął awanturę na imprezie urodzinowej. „Pięciu chłopaków nie mogło go opanować” – przyznała dziewczyna - pisze www.tko.pl Dodała, że w środku nocy taksówką pojechała z Nikodemem C. do jej domu ponieważ on chciał pilnie odebrać swoje rzeczy z domu dziewczyny. Gdy Oliwia M. oddała mu rzeczy, co działo się przed domem, chłopak zaatakował ją. „Pamiętam, że zaczął mnie dusić, pamiętam, że leżałam na trawie, a on mnie dusił, reszty zdarzenia nie pamiętam” – mówiła dziewczyna. Przyznała, że Nikodem C. był zafascynowany życiem gangsterskim, że chciał być „mafiosem”, albo trafić do gazet. „Myślę, że on chciał mnie zabić” – powiedziała. Dziewczyna zeznając w sądzie, płakała.


Reklama

 

Dziewczyna przyznała, że z powodu urazów, jakie doznała ze strony Nikodema C. jest po operacji rekonstrukcji oczodołu i nastawienia dolnej szczęki. Musi być nadal leczona specjalistycznie przez ortodontę i chirurga specjalizującego się zabiegach twarzoczaszki. „Czekam na rekonstrukcję dziąseł górnych wraz z przeszczepem kości i wszczepienie implantów. Kolejnym zabiegiem jest rekonstrukcja kości nosa, leczenie przewidywalne jest na okres około trzech lat” – mówiła w sądzie.

 

„Bardzo się obawiam tego, że może mi zrobić krzywdę” – mówiła odnosząc się do postawy byłego chłopaka. Oliwia M. przyznała, że chciałaby zapomnieć o tym, co ją spotkało, ale na razie „jest to jej codzienność”.”

 

Komunikat Rzecznika Sądu Okręgowe w Olsztynie.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie w dniu 13 czerwca 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Nikodemowi C. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny (tj. o czyn z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 148 par. 1 kk w zb. z art. 157 par. 1 kk).

 

Do zdarzenia tego miało dojść w nocy 14 listopada 2021 r. na terenie jednej z posesji w Szczytnie. Według ustaleń prokuratora Nikodem C., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia młodej kobiety, miał przewrócić ją na ziemię, a następnie dusić ją rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięściami w głowę, nawet po utracie przez nią przytomności. Oskarżony takim zachowaniem miał spowodować u pokrzywdzonej nastoletniej dziewczyny m.in. szereg poważnych obrażeń w obrębie twarzy.

 

Nikodem C. został oskarżony także o to, że tej samej nocy, tj. z 13 na 14 listopada 2021 r., na terenie jednego z hoteli w gminie Szczytno, miał uderzyć mężczyznę pięścią w twarz, powodując u pokrzywdzonego obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres trwający dłużej niż 7 dni (tj. o czyn. z art. 157 par. 1 kk).

Reklama

 

Proces Nikodema C. rozpoczął się w dniu 18 sierpnia 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Nikodem C. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. W złożonych przed Sądem wyjaśnieniach przyznał się jedynie do pobicia dziewczyny, ale nie do usiłowania dokonania jej zabójstwa. W tym samym dniu Sąd przesłuchał w charakterze świadka dwoje pokrzywdzonych.

 

Kolejne terminy rozprawy zostały wyznaczone na dni 4 i 9 listopada 2022 r. oraz 2 grudnia 2022 r.

Wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie

Sędzia Tomasz Kosakowski, w zastępstwie Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie/ip

Olsztyn, dnia 18 sierpnia 2022 r.

 

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".Komentarze do artykułu

xzc

Zapomnieliscie? szkoda

zxc

czekamy na relacje z 4 listopada

Wtf

Zwyrodnialec, dno wklęsłe! Miał przed sobą całe życie i tak je spier... , Nie mówiąc już o tym, jak zniszczył życie tej dziewczynie. Gościu, chyba zdajesz sobie sprawę z tego gdzie jest teraz twoje miejsce?! Mam nadzieję, że szybko tam trafisz a tam ci pokażą, czego kobietom robić nie wolno.

zxc

Oby zgnił w więzieniu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama