Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Niewielka szansa na milion za szczepienia


Rząd zachęca samorzady do aktywności „szczepiennej” całkiem przyzwoitą kasą. Konkursy są dwa. W jednym można się załapać na 100 tysięcy, w drugim – aż na milion. W rankingu tego drugiego Szczytno zajmuje trzecie miejsce (środa, 25 sierpnia).

 Bieżące (chyba) dane dotyczące liczby osób zaszczepionych w każdej gminie czy mieście znajdują się na stronie: www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking. Tam też można odszukać regulaminy poszczególnych rządowych konkursów.

 

Pierwszy mówi o tym, że pierwsze 500 gmin (niezależnie od ich wielkości), w których na koniec bieżącego roku zaszczepi się co najmniej 67% mieszkańców, otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Jak dotąd wymaganego poziomu nie osiągnięto nigdzie.

 

W ogólnokrajowym rankingu pierwsze miejsce zajmuje Podkowa Leśna, w której liczba zaszczepionych mieszkańców wynosi już 66,2%, kolejną lokate zajmuje Warszawa (65,1%), a tuż za nią jest Poznań (64,3%). Z gmin naszego powiatu największe szanse na tę akurat kasę ma Szczytno. Z 50,5% zaszczepionych obywateli zajmuje obecnie w tym ogólnopolskim rankingu 293 miejsce. Mieści się więc w tym pierwszym pół milionie najlepszych, ale do 67-procentowego limitu jeszcze dużo brakuje.


Reklama

 

Drugi konkurs ma charakter regionalny, przy czym regionów jest aż 49 – wg dawnego podziału administracyjnego na tyleż województw. Tu kategorie są trzy – w zależności od liczby mieszkańców. Wszystkie gminy (i miasta) z naszego powiatu kwalifikują się do jednej i tej samej – do 30 tysięcy mieszkańców. Nagrodę – 1 mln złotych - otrzyma samorząd, który zajmie czołowe miejsce w swoim regionie i w swojej kategorii. Musi mieć jednak co najmniej 50% zaszczepionych, a termin też jest krótszy, bo tylko do 31 października 2021 roku. Zwycięzca w skali ogólnopolskiej uzyska miano Najbardziej Odpornej Gminy i... 2 mln złotych. W tym rankingu, w regionie Szczytno zajmuje obecnie trzecią lokatę, za Bartoszycami (52,6%) i Lidzbarkiem Warmińskim (51,5%). Pozostałe szczycieńskie samorządy, na tę chwilę, nijakich szans na dodatkową kasę nie mają, chyba że się lud zmobilizuje.

Reklama

 

Wg stanu z środy (25 sierpnia, g. 12.30) procent zaszczepionych mieszkańców w poszczególnych naszych gminach kształtował się następująco:

Szczytno (m) – 50,5

Świętajno – 42,4

Jedwabno – 41,8

Dźwierzuty – 39,5

Szczytno (g) – 39,1

Pasym – 38,1

Wielbark – 33,1

Rozogi – 31,1Komentarze do artykułu

Krysti

Głupich nie trza siać,bo się sami rodzą. Przykre to????

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama