Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Nietypowa interwencja strażaków zakończona sukcesem


Szczycieńscy strażacy zdejmowali... obrączkę z palca kobiety. Biżuteria utknęła i nie dało się jej zdjąć. Strażaków na pomoc wezwał szpital. Do incydentu doszło w sobotę, 11 marca. Takie akcje to rzadkość, ale szczycieńscy strażacy i w takiej sytuacji doskonale się odnaleźli.W sobotę, 11 marca, 45-letnia kobieta z obrzękiem prawej ręki i palca serdecznego trafiła do szpitala w Szczytnie. Medykom nie udało się ściągnąć z jej palca dwóch obrączek. A ból i obrzęk narastał. Na pomoc zdecydowano się wezwać ratowników strażackich, których szpital ma dosłownie za miedzą.

 

- Po przybyciu na miejsce, okazało się, że w wyniku obrzęku palca, konieczne jest przecięcie obrączki - tłumaczy st. kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy KP PSP w Szczytnie.

 

Strażacy pomogli uwolnić palec kobiety z dwóch obrączek przy użyciu specjalnego przecinaka jubilerskiego, niewielkiej piłki ręcznej. Jak wyjaśnia st. kpt. Wróblewski nie jest to zbyt skomplikowana operacja.


Reklama

 

- Ważne jednak, żeby opuchlizna nie była duża. W przeciwnym razie konieczne jest obłożenie palca lodem i oczekiwanie na zejście opuchlizny – dodaje.

 

Szpitalna interwencja strażaków zakończyła się po około pół godzinie. Obrączki przekazano na pamiątkę właścicielce. A sama 45-latka pozostała jeszcze na izbie przyjęć pod opieką medyków.

 

Była to druga tego typu akcja w historii szczycieńskiej jednostki straży pożarnej. Takie interwencje zdarzają się bardzo rzadko, ale strażacy ze Szczytna po raz kolejny udowodnili, że nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach są gotowi nieść pomoc.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Przy okazji przypominamy domowe sposoby na zdjęcie obrączki czy pierścionka. Najbardziej pomocne są tłuszcze domowe, mydło lub krem do rąk. Należy palec posmarować, co ułatwia przeciśnięcie ozdoby. Trudniej, gdy wystąpiła już opuchlizna. Wtedy pomaga lód. Przed podjęciem próby zdjęcia pierścionka warto przykładać przez chwilę kostkę lodu w najszerszych okolicach palca. Podobnie jak lód zadziała zimna woda. Należy trzymać w niej palec około pięciu minut, a powinien on nieco zmniejszyć swoją objętość.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama