Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Nietrzeźwy 29-latek wjechał do rowu, policjanci podsumowali weekend na drogach


Wydawać by się mogło, że świadomość o konsekwencjach jazdy „na podwójnym gazie” takich jak: wysokie kary finansowe, dożywotnia utrata prawo jazy, a nawet kara pozbawienia wolności są wystarczającym argumentem odstraszającym potencjalnych sprawców przestępstw drogowych. Niestety, kolejni kierowcy swoim postępowaniem zaświadczają o tym jak bardzo brak im wyobraźni, potwierdzając przy tym, że za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.W sobotę (20.11.21r.) około godz. 20:30 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się 36-letni mieszkaniec Olsztyna, który oświadczył, że w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym, dokonał ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Przybyli we wskazane miejsce policjanci szczycieńskiej „drogówki” potwierdzili zgłoszenie.

 

Mundurowi ustalili, że 36-letni mieszkaniec Olsztyna podróżował wspólnie z małżonką. Małżeństwo już na ulicy Jana Pawła II w Pasymiu zauważyło, że jadący przed nimi kierowca Mercedesa „nie trzyma się prawego pasa”. 36-latek nie tracąc kierowcy z pola widzenia zatrzymał go w miejscowości Tylkowo. Gdy podszedł do niego to od razu wyczuł silną woń alkoholu. Zabrał mu kluczyki i powiadomił miejscowych stróżów prawa.

 

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 55-letniego kierowcę Mercedesa, mieszkańca gminy Pasym. Okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 55-latek posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązują go aż do lutego 2026r. Zakaz ten zostały wydany w związku z … ówczesnym kierowaniem przez 55-lataka w stanie nietrzeźwości.

 

Natomiast w niedzielę (21.11.21r.) parę minut po godzinie 04:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy Chrobrego w Szczytnie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Mazda. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 29-latek, „wydmuchał” blisko 1,5 promila.


Reklama

W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aż dwa sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydane przez Sąd Rejonowy w Szczytnie.

 

W niedzielę (21.11.21r.) parę minut po godzinie 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, którego wynikało, że po terenie jednej ze stacji benzynowych położonych przy ulicy Wielbarskiej porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca pojazdu marki Audi. W trakcie przejazdu mundurowych we wskazane w zgłoszeniu miejsce, oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące przedmiotowego pojazdu, z którego wynikało, że kierowca ten w miejscowości Nowe Gizewo ( gm. Szczytno) wpadł do przydrożnego rowu.

 

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego potwierdzili uzyskaną informację.

W okolicach kortu tenisowego położonego w miejscowości Nowe Gizewo zastali pojazd marki Audi i 29-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Wielbark. Mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna ten odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego funkcjonariusze przewieźli go na badania laboratoryjne, które potwierdzą z dokładnością, jakie stężenie w alkoholu we krwi posiadał. 29-latek został osadzony w policyjnej celi i niebawem usłyszy zarzuty.

 

Również w niedzielę (21.11.21r.) parę minut przed godziną 23:00 szczycieńscy policjanci na ulicy Barta Strona zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Renault Master. Za kierownicą samochodu siedział 29-letni mieszkaniec Wielbarka. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca był trzeźwy, pomimo, iż styl jego jazdy wskazywała na to, że może być inaczej. Funkcjonariusze zweryfikowali jednak jego dane w policyjnych systemach informatycznych i ustalili, że kierowca ten w ogóle nie posiada uprawnień. Ponadto w ostatnim okresie kontrolowany był również przez innych funkcjonariuszy i karany mandatowo za popełnione wykroczenia. Z uwagi na to, iż wcześniejsze środki oddziaływania wychowawczego nie przyniosły pożądanych skutków, policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie 29-latka.

Reklama

 

Policjanci niezmiennie apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, a co za tym idzie wpływa znacząco na podejmowane za kierownicą decyzje. Niestety, ale nadal wielu kierowców igra z życiem nie tylko swoim, ale przede wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama