Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Niemal 400 gramów amfetaminy w rękach policji, trwa wyłapywanie handlarzy prochów


Szczycieńscy policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby, które posiadały narkotyki. Wygląda na to, że nasi mundurowi wypowiedzieli handlarzom i osobom używającym narkotyki prawdziwą wojnę. 29-letni mieszkaniec Wielbarska ukrywał niemal 400 gramów amfetaminy.Eksperymentalne, towarzyskie używanie narkotyków staje się coraz częstszym zjawiskiem wśród młodzieży oraz młodych dorosłych. Należy jednak pamiętać, że posiadanie narkotyków, bez względu na ich rodzaj i ilość jest w Polsce nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Przekonali się o tym trzej mężczyźni, którzy zostali zatrzymani przez szczycieńskich mundurowych i usłyszeli już zarzuty posiadania substancji zabronionych.


Reklama

 

Zabezpieczone narkotyki.

 

W środę, 14 września po godzinie 01:00 w Wielbarku szczycieńscy policjanci na ul. Czarnieckiego zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać, odwrócił się i ruszył w przeciwnym kierunku.

 

- Funkcjonariusze wylegitymowali 29-letniego mieszkańca Wielbarka – mówi sierżant Agata Stefaniak, oficer prasowy szczycieńskiej policji. - W trakcie wykonywania czynności służbowych mężczyzna był niespokojny, okazało się, że posiadał przy sobie substancje zabronione, które przechowywał w opakowaniu po papierosach. Policjanci zatrzymali 29-latka, przebadali go alkomatem, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

 

Ale na tym nie skończyły się działania kryminalnych. Przeszukali oni miejsca, w których zamieszkiwał i przebywał 29-latek.

 

- Nasi funkcjonariusze ujawnili w posiadaniu mężczyzny znacznie większe ilości substancji zabronionych – dodaje policjantka.

Reklama

 

Z naszych ustaleń wynika, że policjanci zabezpieczyli niemal 400 gramów amfetaminy.

 

Mieszkaniec Wielbarka usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej oraz środka odurzającego. Wobec 29-latka Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru, postanowienie o poręczeniu majątkowym oraz zakaz opuszczania kraju.

 

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Tego samego dnia (14.09.2022r.) przed godziną 15:00 w Szczytnie na ul. Łomżyńskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. W portfelu 22-letniego mężczyzny ujawnili substancję zabronioną. Mieszkaniec Szczytna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Usłyszał już zarzut posiadania substancji psychotropowej, do którego się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

W czwartek (15.09.2022r.) przed godziną 01:00 w Wielbarku na ulicy Jagiełły, uwagę szczycieńskich policjantów zwrócił pojazd marki Toyota. Na widok policyjnego radiowozu kierujący tym pojazdem znacznie przyspieszył i próbował ukryć się za jednym z budynków znajdujących się na ul. Piłsudskiego w Wielbarku.

 

Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. 31-letni kierowca zachowywał się nerwowo, nie potrafił wytłumaczyć z jakiego powodu na widok radiowozu próbował się ukryć. Podczas rozmowy z policjantami mieszkaniec gminy Wielbark próbował zakryć torebkę znajdującą się na przednim siedzeniu pasażera. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie substancje zabronione . 31-latek usłyszał już zarzut posiadania substancji psychotropowej, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Julka

Dzięki tygodnikowi Szczytno.. Bo kurek mazurski to znowu pewnie jakieś powiązania rodzinne chyba :) Tak większość ma klepki na oczach, ale nic z tym nie zrobisz :) Hajs się zgadza i to najważniejsze :) Jednym słowem wyższa Patologia :)

ID

No kierownik policji w Wielbarku to o wszystkim wie ale jak można kumpli sprzedawać - - - farsa. Ruszyło się coś tylko dzięki waszej gazecie, wszyscy mają klepki na oczach szkoda pisac

Julka

Jak to radni stwierdzili problemu z narkotykami nie ma.. Ale za to problem jest u rodziców.. Są uzależnieni od social mediów :) itd. Itp. Posterunkowy tez problemu nie widział :) przecież przyjaciół wydawać by nie mógł :) Co za zakłamanie :)

Szczytnianin

haha... wygląda na to, że Wielbark jednak nie jest \"nowym Kuwejtem\", tylko \" nową Kubą\"

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama