Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Niebezpiecznie na miejskich przejściach dla pieszych. Ranne dwie kobiety


Do dwóch groźnych wypadków doszło w środę w Szczytnie. Kierowcy volvo oraz dacii potrącili na przejściu dla pieszych 50- i 68-latkę. Starsza z kobiet trafiła do szpitala. Do wypadków doszło na ulicach Warszawskiej oraz ulicy 1-go Maja.Około godziny 17:00 kierowca auta marki Volvo, 56-letni mieszkaniec gminy Szczytno jadąc ulicą Warszawską w kierunku ulicy Chrobrego potrącił 50-letnia mieszkankę gminy Szczytno.

 

- Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na przejściu – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci nałożyli na 56-latka mandat karny.

 

 


Reklama

Do kolejnego zdarzenie doszło przed godziną 20:00 na ulicy 1-go Maja w Szczytnie. 44-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty jadąc pojazdem marki Dacia nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście.

Reklama

 

- Poszkodowana to 68-letnia mieszkanka Szczytna – mówi sierżant Stefaniak. - Początkowo kobieta poinformowała 44-letniego kierowcę, że nic jej się nie stało. Nie chciała, by 44-latek wezwał na miejsce służby ratunkowe. Jednak po chwili zaczęła odczuwać dolegliwości bólowe. 44-latek sam przetransportował 68-latkę do szpitala. Mieszkaniec gminy Dźwierzuty był trzeźwy. Kobieta pozostała w szpitalu.

 

Policja przypomina. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Przy wcześnie zapadającym zmierzchu znacznie poprawisz swoją widoczność na drodze używając elementów odblaskowych montowanych na odzieży, torbach i plecakach. Korzystając z elementów odblaskowych zwiększasz szanse na wcześniejsze dostrzeżenie przez kierowcę Twojej sylwetki na drodze.Komentarze do artykułu

Szakal_2000

Wydaje się, że w miejskim urzędzie jest człowiek odpowiedzialny za szeroko pojęte drogi. Mało które przejście w Szczytnie jest porządnie doświetlone. Przy opadach deszczu i ulubionym kolorze ubrań pieszych w postaci czerni są oni niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Przejścia dla pieszych z wytartą farbą, która nie daje efektu odbicia światła. Sam wczoraj na Władysława przejechałbym pieszego jadąc 30 km/h. Ciemnica !!!

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama