Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Nie tylko RRSO, czyli na co jeszcze zwracać uwagę, zaciągając pożyczkę w Szczytnie?


Poszukując pożyczki w Szczytnie, prawdopodobnie skupiasz się przede wszystkim na jej kosztach. Porównujesz RRSO i próbujesz znaleźć ofertę o najniższej wartości tego wskaźnika. Jasne, jest on istotny, ale duże znaczenie ma też wiele innych zmiennych. Jakich? Większość z nich opisujemy w poniższym artykule.


  • Data:

Wiarygodność przedsiębiorstwa

Co prawda oszustwa i inne łamiące prawo procedery są coraz rzadsze na szeroko pojętym rynku finansowym, to jednak wciąż się zdarzają. Jak ich uniknąć? Jednym ze sposobów, który pozwala zmniejszyć ryzyko w tym zakresie, jest dokładna weryfikacja wybranej firmy. Sprawdzając, kto stoi za danym podmiotem, jak długo istnieje on na rynku, gdzie ma siedzibę i czy jest ujęty we wszystkich wymaganych rejestrach, można dokładnie zweryfikować jego wiarygodność. W tym celu warto też przejrzeć opinie dotychczasowych klientów na temat danej firmy ze Szczytna, np. w Internecie czy wśród bliskich i znajomych.

Wysokość dostępnej kwoty

Produkty pozabankowe mają to do siebie, że w zależności od oferty dają dostęp do bardzo różnych kwot. O ile pożyczka na 400 zł jest możliwa w każdej firmie, o tyle już 40 000 zł da się pozyskać w niewielu placówkach. Zanim zaczniesz poszukiwania, dokładnie zastanów się więc nad swoimi wymaganiami i przemyśl, jakiej kwoty potrzebujesz. Po co marnować czas na analizę dziesiątków rozmaitych ofert, skoro tylko kilka gwarantuje dostęp do interesującej Cię kwoty?

Termin spłaty zobowiązania

Pożyczki pozabankowe dają dostęp nie tylko do niższych kwot niż kredyty, ale też terminy spłaty są krótsze niż w bankach. Trzeba się przygotować na to, że maksymalny okres, na jaki pieniądze mogą być przyznane, wynosi ok. 5 lat, jednak i tak w większości przypadków zamyka się on w 2-3 latach. Na wyjątkowo krótki termin, który wynosi zaledwie 30-60 dni, trzeba się natomiast przygotować w przypadku darmowych chwilówek oferowanych przez niektóre przedsiębiorstwa ze Szczytna. W serwisie sowafinansowa.pl każda pożyczka została dokładnie opisana pod tym kątem.

Przedłużenie terminu

Skoro decydujesz się na zaciągnięcie pożyczki, z pewnością zamierzasz ją spłacić. Do momentu uregulowania ostatniej raty nie masz jednak stuprocentowej pewności, czy Ci się to uda, dlatego lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić, z jakim kosztem wiąże się przedłużenie terminu spłaty. Jeżeli okaże się, że wydłużenie czasu pochłania np. 30% początkowego zadłużenia, warto się zastanowić, czy rzeczywiście opłaca się decydować się właśnie na taki produkt.

Windykacja

Przypomnienie o zaległej spłacie w formie, pisemne wezwanie do uregulowania należności czy w skrajnych sytuacjach osobista wizyta pracownika firmy – to niektóre z czynności windykacyjnych podejmowanych w razie braku spłaty zobowiązania przez pożyczkobiorcę. Jak możesz się domyślać, koszty każdego takiego działania są przerzucane za klienta, który płaci za nie naprawdę sowite kwoty, np. kilkadziesiąt złotych za jedną wiadomość SMS. Dla własnego spokoju zapoznaj się więc ze stawkami za windykację pobieranymi przez wybraną firmę.

Formalności

Choć pożyczki pozbankowe są znacznie łatwiej dostępne niż kredyt, nie znaczy to, że każdy, kto złoży wniosek, może liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie. W firmach pożyczkowych obowiązują również pewne procedury, choć są one mniej wymagające dla klienta. Czy jednak uda Ci się je spełnić? Zyskaj pewność w tym zakresie, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z danej oferty.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama