Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Nawet z narażaniem życia. Policjanci ze Szczytna wynieśli kobietę z płonącego budynku w Kowaliku


Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach wyróżnił policjantów, którzy ewakuowali kobietę z płonącego budynku w miejscowości Kowalik (gmina Rozogi). St. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak przed przyjazdem strażaków bez chwili zawahania wspólnie z wnukiem uwięzionej 87-latki ruszyli na pomoc i wynieśli ją na zewnątrz, gdzie była już bezpieczna, a mundurowi mogli udzielić jej pierwszej pomocy przedmedycznej.Po raz kolejny funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki udowodnili, że zgodnie ze słowami roty ślubowania - w każdej sytuacji odważą się ratować ludzkie życie nawet z narażeniem życia, St. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak zostali wyróżnieni. Dzięki natychmiastowej i właściwej ocenie sytuacji, policjanci ryzykując własne życie, zapobiegli tragedii.

 


Reklama

 

Przypomnijmy. Do groźnego pożaru doszło nocą w środę, 14 lutego około godz. 1:30. Ogień strawił dach i poddasze budynku. Gdy na miejsce pożaru dojechały pierwsze strażackie samochody płomienie wychodziły przez okna i dach, sięgały nawet dwóch metrów. Akcja ratownicza trwała jednak już przed ich przyjazdem.

 

Na posesji policjanci zastali jedną z mieszkanek domu, która powiedziała im, że w płonącym budynku została jej schorowana mama, która ze względu na rozprzestrzeniający się ogień i zadymienie nie mogła samodzielnie go opuścić. Na pomoc uwięzionej w płonącym domu 87-letniej kobiecie ruszyli starszy posterunkowy Jakub Chwesiuk oraz posterunkowy Kamil Polak. To oni wynieśli starszą panią z budynku. Z pomocą ruszył też wnuk 87-latki.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama